Studenci wyszli na ulice i przejęli miasto na trzy dni

Czytaj dalej
Fot. Agata Wolańska
Agata Wolańska

Studenci wyszli na ulice i przejęli miasto na trzy dni

Agata Wolańska

Ruszyły tzw. Juwenalia, czyli święto studentów. Sekretarz miasta Łukasz Marcinkiewicz przekazał im klucze do bram miasta.

W tym roku studenci dwóch gorzowskich uczelni: Akademii im. Jakuba z Paradyża i Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego po raz pierwszy zorganizowali Juwenalia wspólnie.

We wtorek, 23 maja, o godz. 12.00 studenci wyszli na miasto. Zeszli schodami przy ul. Chopina, przeszli między Askaną a budynkiem AWF-u, a następnie ruszyli ul. Sikorskiego w stronę Katedry. Tam, na placu katedralnym, klucze do miasta przekazał im sekretarz Łukasz Marcinkiewicz. Wręczając Patrycji Byckiej (z samorządu AWF) i Adriannie Wyligale (AJP) klucze do miasta, podkreślał, że na Juwenaliach jest w podwójnej roli - także jako wykładowca AJP.

Zgoda buduje

- Fajnie, że te dwie uczelnie wreszcie się połączyły - mówiła nam Angelika Zamrzycka, studentka drugiego roku filologii polskiej na AJP. Z tego samego cieszy się też Barbara Kuprowska, studentka trzeciego roku fizjoterapii na AWF. - Wiadomo, że część osób, które przyjdą, będzie z tej uczelni, a część - z tamtej. Dzięki temu będzie nas więcej niż garstka - mówiła.

- Stwierdziliśmy, że powinniśmy grać do jednej bramki- wszyscy na tym skorzystają. Możemy się bliżej poznać, a mieszkańcy mogą obserwować, jak żyje całe miasto - mówi Patrycja Bycka, szefowa samorządu gorzowskiego AWF-u.

Trzy dni pełne atrakcji

Juwenalia potrwają do czwartku, 25 maja. W środę, 24 maja, studenci od godz. 12.00 będą grać w siatkówkę na plaży (ul. Wał Okrężny). O 21.00 wybiorą się do Klubu Studio na koncert w rytmach disco - polo (bilety: studenci, 10 zł; pozostali, 20 zł). A w czwartek o 18.00 na plaży odbędzie się wielkie grillowanie. - Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy - zachęca Patrycja Bycka.

Agata Wolańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.