Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia redaktora Jerzego Witaszczyka

Piątek

Polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy! Drogówka przyłapała go, jak jechał 113 km/h w terenie zabudowanym. Tłumaczył się, że chciał zdążyć… na konferencję o bezpieczeństwie na drogach. W Warmińsko-Mazurskiem prawo jazdy stracił wysoki funkcjonariusz CBA. Nie wiadomo, jak się tłumaczył. Bez prawa jazdy zostawili policjanci także kierowcę z Lubuskiego: w terenie zabudowanym pędził 119 km/h. Jego tłumaczenie brzmiało rozsądnie: pęd miał wysuszyć dopiero co umyty samochód. Ponieważ jednak nie jest ani wybitnym rajdowcem reklamującym klocki hamulcowe, ani ważnym funkcjonariuszem, raczej nie może liczyć na przedterminowe odzyskanie „prawka”.

Sobota

W Kijowie nie będzie Majdanu nr 3. Policja wkroczyła do namiotowego miasteczka pod ukraińskim parlamentem, zatrzymała 100 zwolenników Micheila Saakaszwilego, resztę rozgoniła. Przy okazji zarekwirowała granaty F-1 (promień rażenia 200 metrów), laski dynamitu i nieco innych narzędzi typowych dla Majdanu. Gdyby poprzedni prezydent Ukrainy Janukowycz podobną metodą zawczasu rozwalił Majdan nr 2, nie doszłoby do zamachu stanu i może wciąż byłby prezydentem ukochanej przez naszych polityków Ukrainy.

Niedziela

Polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2
Andrzej Szkocki Piotr Misiło interpelował ws. wydatków Misiewicza

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło wyjawił w TVP Info, że złożył w MON interpelację: chce się dowiedzieć, czy Bartłomiej Misiewicz kupował narkotyki, płacąc ministerialną kartą kredytową. Panie pośle Misiło, czy zechce pan ujawnić, gdzie w Polsce można kupić narkotyki, płacąc kartą? Tą informacją zaskarbi pan sobie i Nowoczesnej dozgonną wdzięczność; wielu naszych Czytelników też chce tym sposobem zaopatrywać się w marychę, amfę i inne dragi.

Poniedziałek

Posłanka Krystyna Pawłowicz radzi Mateuszowi Kijowskiemu: „Do roboty, leniu śmierdzący!”. Za późno; założycielowi KOD grozi osiem lat więzienia za „przekręcenie” 121 tysięcy zł.

Polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2
Polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2

*

W mediach żałoba narodowa: polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2! Ile kosztowała nas ta „narodowa” wyprawa w Himalaje? Około 1,5 miliona zł. Ministerstwo Sportu dało milion, swoje dołożyli kierowcy tankujący paliwo na stacjach Lotos oraz płatnicy podatku od marzeń, czyli klienci Lotto. Dotychczas próbę zdobycia góry zimą przypłaciło życiem ponad 80 ludzi. Nasi szczęśliwie przeżyli. Może w przyszłości dałoby się rozsądniej wydawać państwowe, czyli nasze, pieniądze? Na przykład na budowę sali gimnastycznej przy wiejskiej szkole.

Wtorek

Szykuje się ostra walka z nieboszczykami: Sejm przyjął przygotowaną w MON ustawę degradacyjną, która umożliwi pośmiertne pozbawianie stopni wojskowych. Jaruzelski i Kiszczak na pierwszej linii frontu.

Środa

W Buenos Aires w wieku 90 lat zmarł generał Reynaldo Bignone, ostatni dyktator argentyńskiej junty wojskowej - donosi „La Gaceta”. Władze Argentyny nie planują degradacji nieboszczyka.

Polskim himalaistom nie udało się zdobyć szczytu K2
Kto pierwszy do degradacji? Jaruzelski, Kiszczak...

Czwartek

Z okazji Dnia Kobiet austriacki „Standard” stwierdza, że rower odegrał ważną rolę w emancypacji pań. Wiedeńska cyklistka Cenci Flendrofsky 120 lat temu wzbudzała sensację (i zgorszenie), uczestnicząc w wyścigach kolarskich. W jeździe przeszkadzał jej nie tylko kobiecy strój, także przesądy o miejscu kobiet w życiu społecznym. Najlepsze życzenia dla wszystkich Pań!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.