Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [27 lipca- 2 sierpnia 2018 roku]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / ulleo
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [27 lipca- 2 sierpnia 2018 roku]

Jerzy Witaszczyk

Piątek

Nie będzie w Polsce Kościoła Latającego Potwora Spaghetti! Przynajmniej na razie. Nie zgodził się Naczelny Sąd Administracyjny. Wyznawcy makaronowo-pulpecikowego bożka odwołają się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, a tam każdy wyrok jest możliwy. W 2014 trybunał nakazał Francji uwolnić piratów morskich i wypłacić im odszkodowanie, choć porwali statek i wzięli 4 miliony euro okupu!

Sobota

Lesbijki, homoseksualiści, biseksualiści są bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 i otyłość – ogłosili naukowcy z Northwestern University Medicine w Chicago po przeanalizowaniu stanu zdrowia 350 tysięcy amerykańskich uczniów. Orzeczenie medyków nie ma związku z homofobią. Po prostu ta grupa młodzieży jest mniej aktywna fizycznie niż ich heteroseksualni rówieśnicy.
*
Z życia elit. Na Facebooku pokazano zdjęcie europosła Ryszarda Czarneckiego, jak w saloniku dla VIP-ów na Okęciu siedzi w przetartych skarpetach obok swoich butów. Zauważmy, że nie on pierwszy zafundował światu taki widok. W 2007 prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz odwiedzając meczet w Edirne (Turcja) musiał zdjąć buty. Podziwialiśmy wtedy imponujące dziury w jego skarpetach. Ani chybi, obu nie stać na nowe. Bieda, panie! Bieda!

Niedziela

Ponad milion złotych – takie są koszty akcji ratunkowej polskich strażaków w Szwecji. Ten milion to najlepsza i najtańsza reklama naszego kraju za granicą – ocenia we „Wprost” Karol Wasilewski i ma rację. Poza tym pomogliśmy innym w potrzebie. Niech św. Florian ma w opiece naszych sikawkowych!

Poniedziałek

Przed sądem w Gdańsku stanął wnuk Lecha Wałęsy, oskarżony o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Pomroczność jasna w kolejnym pokoleniu noblisty?

Wtorek

Od Bałtyku po Tatry obrodziły sinice. Groźne prokarioty mnożą się w morzu i śródlądowych zbiornikach wodnych nie tylko w Polsce. – Sami doprowadzimy do tego, że za 10 lat nie wykąpiemy się w jeziorze – ostrzegł słuchaczy Czeskiego Radia hydrobiolog prof. Jaroslav Vrba. Sinice dokarmiamy spływającymi do zbiorników wodnych nawozami sztucznymi i używanymi bez umiaru środkami czyszczącymi oraz proszkami do prania bogatymi w związki azotu i fosforu.

Środa

W Lublinie burza. Córkę radnej PO zatrudniono bez konkursu na stanowisku wiceprezesa Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej. Zapewne zdecydowały wysokie kwalifikacje: nowa pani wiceprezes właśnie ukończyła studia. – Takich rzeczy się nie robi na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi – powiedział Onetowi działacz PO. Racja! Zgodnie z zasadą TKM (Teraz K… My!) takie rzeczy robi się po wygranych wyborach. Jako pierwszy na totalną skalę zasadę TKM wdrożył AWS w 1997 roku.

Czwartek

Szansa na urodzenie bliźniaków wynosi 1 do 250. Jakie są szanse, że bliźniacy poślubią parę bliźniaków? Jeden do miliona? – kalkuluje amerykańska telewizja WILX i zapowiada, że właśnie taki cud dopełni się w Jackson w stanie Michigan. Jutro powiedzą sobie „Tak” Krissie Bevier i Zack Lewan, w sobotę Nick Lewan i Kassie Bevier. I zaraz potem rozpocznie się wspólne weselne obu bliźniaczych par. Wszystkiego najlepszego!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.