Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [3-9 sierpnia 2018]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [3-9 sierpnia 2018]

Jerzy Witaszczyk

Piątek

Sędzia w Cleveland (USA) kazał zakleić taśmą usta podsądnemu, który podczas ogłaszania wyroku gadał jak nakręcony – podała tv ABC. Dopiero po zakneblowaniu usłyszał dobrą nowinę: przez najbliższe 24-lata nie będzie się martwił o dach nad głową, wikt i opierunek, gdyż wszystko zapewni mu państwo. Szczęściarz.

W Unii Europejskiej sędzia zostałby potępiony za brutalne ograniczenie wolności słowa. Nie wiadomo, na ile lat odsiadki na koszt podatnika skaże sędzia włamywacza z Gdańska, który po splądrowaniu mieszkania, załadowaniu łupów do kociej kuwety, wyjadł ze stołu słodycze, położył się na kanapie i… zasnął. Wcześniej zdjął buty, co świadczy o tym, że odebrał dobre wychowanie. Słowa uznania dla rodziców! Obudziła go policja.

Sobota

Brytyjski „Express” twierdzi, że 25 lipca ludzkość była o krok od katastrofy nuklearnej. Nad amerykańska bazą Thule w Grenlandii, gdzie mieści się system wczesnego wykrywania pocisków rakietowych, eksplodował meteoryt z siłą 2,1 kiloton. Gdyby wszedł w atmosferę ziemską z większą prędkością i pod innym kątem, system mógłby uznać, że jest to wrogi atak. Uff…

Niedziela

Afganistan. Trzej żołnierze z Czech zginęli w zamachu ku chwale USA.

*

Brigitte i jej rodzina pojechali z Belgii do Hiszpanii na wakacje. Po trzynastu godzinach jazdy dotarli na miejsce, gdzie odkryli, że wynajęta przez nich willa nie istnieje – pisze „Het Nieuwsblad”. To tak, jak w Polsce; u nas o wirtualnych kwaterach w Zakopanem, Kołobrzegu i innych kurortach głośno jest każdego roku.

Poniedziałek

Rosja rozpoczęła budowę własnego, niezależnego Internetu. Projekt Sfera przewiduje rozmieszczenie na orbicie okołoziemskiej 640 satelitów komunikacyjnych. Rosyjski Internet ma rozpocząć działanie w 2028 roku.

Wtorek

Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych w Łodzi kupił 15 elektrycznych samochodów BMWi3 za 2,48 mln złotych. W ocenie funkcjonującego na Facebooku profilu Nasze Lasy, „samochody te nie nadają się do pracy w lesie, ale za to są doskonałe do komfortowego przemieszczania się leśnych biurokratów w miastach”. Miło jest bawić się za cudze pieniądze.

Środa

Paryż. Francuz, pasażer autobusu, poinformował Araba, że nie wolno przewozić roweru autobusem. Arab uznał, że ta zniewaga krwi wymaga i jednym precyzyjnym pociągnięciem noża przeciął bezczelnemu Francuzowi tętnicę szyjną. Francuz zmarł – donosi „Le Parisien”.

*

Temperaturę 36,6°C odnotowano o godzinie 16. w Trzebieży. To, jak na razie, rekord tego lata. Na ziemiach polskich bywało już goręcej. 21 lipca 1921 termometr w Prószkowie pod Opolem pokazał 40,2° C. Tego samego dnia 40°C odnotowano w wielkopolskim Zbiersku, mimo że w tamtych czasach nikt nie słyszał o globalnym ociepleniu.

Czwartek

Nawet 2 mln Polaków przestanie uprawiać seks pozamałżeński, a drugie tyle pojedna się z Bogiem i weźmie w końcu ślub kościelny. To oczekiwane skutki wprowadzenia podatku od życia w grzechu. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, zapłacą go pary żyjące bez ślubu – pisze „ASZdziennik” wyspecjalizowany w podawaniu wymyślonych, aczkolwiek prawdopodobnych wiadomości.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.