Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Jak co tydzień, Jerzy Witaszczyk przegląda najważniejsze i najbardziej absurdalne wydarzenia ostatnich dni...

Piątek

Lider PO Grzegorz Schetyna powiedział w Radiu TOK FM, że na 40-50 procent w marcu odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. To tak jak ludowa prognoza: Gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma.

*

Powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wzbudziło emocje nie tylko na polskiej scenie politycznej. Do awansu posła krytycznie odniósł się też Komitet Żydów Amerykańskich. Panie premierze! To skandal! Dlaczego nie poprosił pan ww. komitetu o zatwierdzenie nominacji?

Sobota

Jak spędzać soboty? Niekoniecznie zwiedzając centra handlowe. Oto przykłady ze świata.

Australia. W St Kilda (dzielnica Melbourne) przeciwnicy imigracji przekrzykiwali się ze zwolennikami imigracji. Przy okazji: w minionym roku Australia odebrała wizy ponad 800 „uchodźcom”, którzy dopuścili się morderstw, gwałtów, napadów z bronią w ręku itp.

Węgry. Nie bacząc na chłód 10 tysięcy manifestantów przemaszerowało ulicami Budapesztu w proteście przeciwko zmianom w kodeksie pracy. Poparcie dla Orbana i jego partii utrzymuje się na wysokim poziomie.

Francja. W Paryżu „Żółte Kamizelki” odwiedziły rzecznika rządu w jego biurze. Do otwarcia drzwi użyto koparki. Ponadto manifestanci spalili kilka samochodów, żeby pokazać żar swych uczuć dla prezydenta Macrona.

Wielka Brytania. W Londynie zwolennicy Brexitu spalili flagę Unii Europejskiej, śpiewając przy tym, gdzie miłośnicy wspólnej Europy mogą sobie tę flagę wsadzić.

Niedziela

Papież Franciszek zaapelował o przyjęcie 49 imigrantów ze statków na Morzu Śródziemnym. Odpowiedział wicepremier Włoch Matteo Salvini: - Ilu imigrantów przyjmiemy? Zero.

Poniedziałek

Rzeszów. Facet przebrany za amerykańskiego policjanta rozebrał się na babskim combrze, który jest damską częścią Barbórki. Panie były skonfundowane. PGNiG, organizator Barbórki, tłumaczy się, że striptiz był niezaplanowanym incydentem. Nikt natomiast nie zwraca uwagi na fakt, że był to jawny akt seksizmu, dyskryminujący mężczyzn, przed którymi nie obnażyła się amerykańska policjantka. Na marginesie pytanie: kto zapłaci za striptiz? My wszyscy. W rachunkach za gaz.

Wtorek

Prezydent Andrzej Duda o zarobkach w NBP: „…jeżeli prawdą są te informacje, które możemy odnaleźć w mediach na temat wysokości tych płac wokół zarządu, to jako prezydent zazdroszczę. (…) Jakie jest uposażenie Prezydenta Rzeczypospolitej to wszyscy wiedzą”. Na co pan czeka, Prezydencie? Może prezes Glapiński łaskawie da panu jakiś godny etacik i zarobi pan tyle co rusycystka.

Środa

Rosyjska gospodarka wzrosła pomimo sankcji - donosi portal lenta.ru. Cytuje przy tym najnowszy raport Banku Światowego, który stwierdza, że w roku 2018 był to wzrost wysokości 1,6 procent.

Czwartek

Komisja transportu europarlamentu odrzuciła przepisy dyskryminujące przedsiębiorstwa transportowe z Polski i innych krajów Europy Wschodniej, przewożące towary do Europy Zachodniej. Nie będzie bankructw. Uff…

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.