Superdrukarki Amazon w Sosnowcu i nadruki na koszulki. Wciąż też jest tu praca i trwa rekrutacja

Czytaj dalej
Anna Dziedzic

Superdrukarki Amazon w Sosnowcu i nadruki na koszulki. Wciąż też jest tu praca i trwa rekrutacja

Anna Dziedzic

Nowa inwestycja Amazona w Sosnowcu. Supernowoczesne drukarki i nadruki na koszulki. Firma wciąż też prowadzi rekrutację. A kiedyś w tym miejscu znajdowały się tereny kopalni piasku Maczki-Bór.

W Sosnowcu rozwija się kolejna inwestycja Amazona. Zaledwie kilka miesięcy temu stanęła tam hala, o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych, w której firma oferuje swoim klientom usługę drukowania na koszulkach zamówionego, dowolnego wzoru. Supernowoczesne drukarki w Sosnowcu są w stanie zrobić nadruki na 20 tysiącach sztuk koszulek dziennie. To jedyne takie centrum Amazon w Europie.

W budynku pracują obecnie 24 specjalistyczne drukarki, które są w stanie w ciągu jednego dnia wyprodukować do 20 tysięcy sztuk odzieży z dowolnie zamówionymi nadrukami.

- Każda z koszulek może być inna – podkreśla Marta Rzetelska, rzeczniczka Amazon Polska. - To ile koszulek produkujemy danego dnia, zależy natomiast tylko i wyłącznie od zamówień klienta

Hale Amazona stoją na terenie dawnej kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór. Pierwsza, większa, w której może być składowanych 16 milionów towarów ma powierzchnię użytkową 310 tysięcy metrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni 43 boisk piłkarskich. Na półkach centrum w Sosnowcu znaleźć można artykuły dostępne w ramach usługi Amazon Fashion od markowej odzieży takich marek jak Calvin Klein czy Hugo Boss po artykuły małych i średnich firm jak Monrow czy Sushi Socks Box. Docelowo sosnowiecka firma ma być odpowiedzialna również za dystrybucję biżuterii. Na razie centrum specjalizuje się w dystrybucji odzieży i obuwia.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.