Świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim dla chorych dzieciaków

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
janusz strzelczyk

Świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim dla chorych dzieciaków

janusz strzelczyk

Czwarta edycja charytatywnej imprezy “Świąteczne Granie z Kubą” z udziałem gwiazd sportu i estrady, tak jak poprzednie, była znakomitą zabawą i odniosła sukces.

Dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.

- Korzystając z okazji, życzę wszystkim na Nowy Rok spełnienia marzeń, dużo zdrowia i wytrwałości w tym, co się robi - mówił w sobotę przed rozpoczęciem charytatywnego turnieju Kuba Błaszczykowski. - Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom tej imprezy, bo bez nich na pewno nie doszłaby do skutku. Dziękuję wam, że jak zwykle tak licznie się zjawiacie i chcecie nas oglądać. Chciałbym podziękować w imieniu wszystkich dzieci, których mamy okazję wspierać.

W turnieju wzięli udział m.in. Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk, Joanna Jędrzejczyk, Anna Wyszkoni, Bartosz Zmarzlik, Piotr Gacek, Paweł Małaszyński, Piotr Małachowski, Artur Siódmiak, Paweł Brożek, Kajetan Kajetanowicz, Andrzej Nejman, Magdalena Śliwa, Piotr Gacek, Mariusz Wlazły. Kabarety: Kabaret Hrabi, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Para Nienormalni. Przyjechali też do Hali Częstochowa Jerzy Brzęczek, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, satyryk Marcin Daniec. Spikerami i komentatorami meczów byli Tomasz Zimoch i Tomasz Przybylski.

Publiczność przywitali Małgorzata Domagalik, prezes Fundacji Ludzki Gest, Jakub Błaszczykowski i prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Za organizację imprezy odpowiada brat Kuby Błaszczykowskiego Dawid, który jest członkiem zarządu Fundacji Ludzki Gest.

W przerwie, gdy nie grała jego drużyna, Kuba Błaszczykowski przyszedł do specjalnego sektora dla osób z niepełnosprawnościami, dorosłymi i dziećmi.

To były bardzo wzruszające chwile, gdy podchodził do każdej osoby. Dzieci przytulały się do sławnego piłkarza. Z każdym robił sobie zdjęcie, rozdawał autografy, na piłkach, koszulkach, kartkach.

- To dla mnie wyjątkowy dzień - mówiła Arleta. - Kuba robi tak wiele, m.in. dla takich osób jak ja, z niepełnosprawnościami. Mam jego autograf na koszulce i wspólne zdjęcie.

W turnieju wzięły udział cztery, kilkunastoosobowe, mieszane (kobiety i mężczyźni) drużyny : Zieloni, Czerwoni, Niebiescy i Żółci.

W finale zagrali Niebiescy i Zieloni. O zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne, które lepiej wykonywali Zieloni wgrywając 4:2.

- Wielkie słowa podziękowania dla Kuby Błaszczykowskiego. To coś niesamowitego ściągnąć tak wielu sportowców, ludzi, którzy chcą pomagać dzieciom. Kuba to świetny kapitan drużyny - powiedział Piotr Małachowski ze zwycięskiej drużyny.

janusz strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.