Świąteczne Pogotowie: Dla tych dzieci jest to mały zakątek nieba

Czytaj dalej
Fot. M. Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Świąteczne Pogotowie: Dla tych dzieci jest to mały zakątek nieba

Małgorzata Trzcionkowska

- W świetlicy jest bardzo fanie - mówią dzieci z żagańskiego Moczynia. Odrabiają lekcje, bawią się i grają. Przydałoby się im więcej sprzętu sportowego.

Do świetlicy parafialnej zespołu Caritas „Mały zakątek nieba”, przy parafii pod wezwaniem świętego Józefa na osiedlu Moczyń, uczęszcza w ciągu roku około 50 dzieci. - Przychodzą tutaj bardzo chętnie i spędzają czas do godziny 17.00 - mówi Jadwiga Wilczewska, prowadząca świetlicę. - Oprócz lekcji oraz zabaw ruchowych organizujemy dla dzieci również wycieczki, na przykład na Dzień Dziecka do Rokitna, a także po okolicach.

- Bawimy się tutaj bardzo dobrze - mówią Nikola Zarucka i Wiktoria Fryśna. - Ale przydałoby się więcej sprzętu sportowego. Na przykład piłek czy też ping ponga.

Młodszym dzieciom wielką przyjemność sprawiłyby nowe pluszaki, a chłopcom samochody i inne chłopięce przedmioty do zabawy.
- Chcielibyśmy też jakieś fajne gry planszowe - zdradzają.

Dzieci ze świetlicy na osiedlu Moczyń mówią, że bawią się wspaniale. Można wpłacać pieniądze na konto Parafialnego Zespołu Caritas parafii św. Józefa
M. Trzcionkowska Dzieci ze świetlicy na osiedlu Moczyń mówią, że bawią się wspaniale. Można wpłacać pieniądze na konto Parafialnego Zespołu Caritas parafii św. Józefa 02965700070000001524220001.

- Zawsze mile widziane są też przybory na zajęcia plastyczne - dodaje pani. Na przykład papier, kredki, farby, plastelina i inne. To są rzeczy, które zawsze przydadzą się dzieciakom do zabawy i nauki. Wszyscy tu bardzo się cieszą z akcji „Gazety Lubuskiej”, która ma wspomóc takie świetlice, jak ich.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.