Świąteczne Pogotowie: Dzieci z Nowej Soli czekają na zabawki: misia, rower i piłki...

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Świąteczne Pogotowie: Dzieci z Nowej Soli czekają na zabawki: misia, rower i piłki...

Edward Gurban

Klaudia i Gosia chciałyby dostać od Mikołaja dużego pluszowego misia, do którego mogłyby się mocno przytulić. Chłopcy wolą piłkę do „nogi”.

Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowej Soli opowiadają nam o swoich marzeniach ze skromnością, choć wyraźnie widać, że najbardziej ucieszyłyby je właśnie różne przedmioty do zabawy. W sumie do świetlicy uczęszcza 16 dzieci. Są to uczniowie klas IV-VI.

- Ja to bym chciała dostać rower bmx, ale taki z prawdziwego zdarzenia - uśmiecha się nieśmiało Klaudia. - A ja piłkę do „nogi” - mówi Norbert. - My też piłkę, ale do koszykówki! - dodają zgodnie Michał oraz Piotr.

Zajęcia odbywają się tutaj od poniedziałku do piątku

Rozpoczynają się od godz. 15.30 i trwają po półtorej godziny. Gdy ich odwiedzamy, uśmiechy nie schodzą z ich twarzy. Jak opowiadają, bardzo lubią przychodzić tutaj po szkole. Wspólnie spędzają czas, bardzo lubią razem się bawić. Wiedzą jednak oczywiście, że przed zabawą zawsze musi być... nauka. Dlatego właśnie na początku dzieci odrabiają lekcje. Dopiero później przychodzi czas na zabawę. Jak dopowiadają nam z kolei opiekunowie, oprócz nauki i zabawy odbywają się tutaj również zajęcia terapeutyczne.

Świetlica socjoterpaeutyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowej Soli skupia w sumie 16 dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Ucieszyłyby je różne zabawki.
Edward Gurban Świetlica socjoterpaeutyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowej Soli skupia w sumie 16 dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Ucieszyłyby je różne zabawki.

Chcecie spełnić ich marzenia? Numer konta rady rodziców SP 1 – PKO 62 1020 5402 0000 0102 0132 2072.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.