Świąteczne Pogotowie: Dzieciaki marzą o zabawkach, klockach i przyborach szkolnych

Czytaj dalej
Fot. Anna Rimke
Anna Rimke

Świąteczne Pogotowie: Dzieciaki marzą o zabawkach, klockach i przyborach szkolnych

Anna Rimke

Pani marzy, by w świetlicy była mała kuchenka, wtedy można by dzieciom naleśniki smażyć. Ale przydadzą się też zabawki i przybory szkolne.

W świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Wojska Polskiego w Słubicach dzieci spotykają się trzy razy w tygodniu. Tu odrabiają lekcje i tu mogą liczyć na pomoc w nauce. Ale nie tylko. - Mamy też zajęcia plastyczne, techniczne. A jak pogoda dopisuje, to też sportowe na boisku. Ale lubią też się pobawić, tak zwyczajnie. Dziewczynki lalkami, chłopcy autkami, czy klockami - mówi Justyna Przekoracka, nauczycielka i opiekunka świetlicy.

Dzieciaki uwielbiają tu spędzać czas. I choć już nie są maluchami, zgodnie twierdzą, że „trochę” wierzą w Mikołaja. I czekają na prezenty od niego. A marzą o różnych rzeczach: pamiętniku zamykanym na hasło, zabawkowej maszynie do szycia (ale żeby szyła), gadającej maskotce Furby, aucie na pilota, kolejce elektrycznej, piłce, książkach dla nastolatek czy zabawkowej kuchence.

Można też wspomóc świetlicę, wpłacając pieniądze na konto: Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, oddział w Słubicach: 64 8369 0008 0070 8544 2000 0010
Anna Rimke Można też wspomóc świetlicę, wpłacając pieniądze na konto: Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, oddział w Słubicach: [b]64 8369 0008 0070 8544 2000 0010[/b] z dopiskiem: świetlica.

- Taka mała, prawdziwa kuchenka też bym nam się przydała w świetlicy. Wtedy moglibyśmy przyrządzać sobie naleśniki, czy gofry. Ale do zajęć przydałyby się też pisaki, kredki, bloki, gry planszowe i zabawki dla tych dzieci - wylicza J. Przekoracka. Nie ukrywa, że nowe ubrania też dzieciom by się przydały, takie od rozmiaru 134 cm wzwyż.

Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.