Edward Gurban

Świąteczne Pogotowie: „Michałki” są jak jedna, wielka zgrana rodzina

Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro Fot. Edward Gurban Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Edward Gurban

Dziewięcioro dzieci. Każde z inną historią, każde ze swoimi planami na przyszłość. Możemy pomóc im w realizacji ich marzeń!

Nazywamy się... „Michałki” - mówią uśmiechnięte dzieci, które uczęszczają do świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez parafię pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli i Parafialny Zespół „Caritas”. Codziennie w godzinach popołudniowych odrabiają tu lekcje, a także uczestniczą w innych zajęciach pod opieką pań Doroty Zimoch oraz Katarzyny Szkudlarek. Czasami pomagają im także wolontariusze z Gimnazjum nr 1. Dzieci są w wieku od sześciu do 13 lat. Jak opowiadają, marzeń mają... wiele.

Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro
Edward Gurban Obecnie do świetlicy socjoterapeutycznej „Michałki” w Nowej Soli, kierowanej przez parafię pw. św. Michała i Parafialny Zespół „Caritas”, uczęszcza dziewięcioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Dominik chciałby np. otrzymać na Mikołaja samochód na pilota. Kornelia i Klaudia, Amelia, Amanda i Paulina marzą z kolei o dotykowym telefonie. Jak podkreślają jednak wychowawcy, pomoc przyda się każda, zwłaszcza ta związana ze szkołą, np. wymiana grzejników. Chodzi też między innymi o farby plakatowe, bloki rysunkowe czy wszelkie inne artykuły szkolne. Wśród swoich pragnień dzieci wymieniają także bajki, zabawki, płyty edukacyjne. A dziewczynki ponadto... lalki księżniczki. - Takie z kucykami Pony - uśmiechają się.

Numer konta Michałków: Bank PKO S.A. 07 1240 6843 1111 0010 4437 4526.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.