Świąteczne pogotowie: Przydałaby nam się nowa lodówka. I kredki, puzzle, lalka...

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Świąteczne pogotowie: Przydałaby nam się nowa lodówka. I kredki, puzzle, lalka...

Tomasz Rusek

To najstarsza świetlica w mieście. Działa ponad 20 lat. Jedno się przez te lata, niestety, nie zmieniło. Cały czas jest... bardzo, bardzo potrzebna.

Wchodzi się tu od strony postoju taksówek przy Słonecznej. I choć świetlica jest czynna w tygodniu codziennie od godziny 14.00, to już chwilę wcześniej są tu pierwsze osoby.

Dzieci mogą liczyć na pomoc przy odrabianiu lekcji, zabawę, posiłek.

Staramy się, by nasza oferta była atrakcyjna. Są zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne. Mamy także stół do bilarda, piłkarzyki. Obok jest jeszcze kawiarenka. Wszystko po to, by nie było to zabijanie czasu, tylko jego ciekawe, atrakcyjne spędzanie. Tylko wtedy będziemy alternatywą dla nudy albo jakichś, niekoniecznie bezpiecznych i mądrych zabaw - mówi Magdalena Dębicka, która opiekuje się tutaj dziećmi.

Dziećmi przy ul. Słonecznej opiekuje się Magdalena Dębicka. Prowadzi ją Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Numer konta w banku GBS:
Tomasz Rusek Dziećmi przy ul. Słonecznej opiekuje się Magdalena Dębicka. Prowadzi ją Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Numer konta w banku GBS: 41 8363 0004 0027 5394 2000 0002.

Potrzeby i pragnienia? Potrzebna jest lodówka. To takie wspólne marzenie. A z tych indywidualnych? Przemek chciałby grę planszową Billy i puzzle. Jagoda marzy o wózku z lalką i o zabawce - delfinie. Michał ucieszy się z puzzli, gumek do robienia bransoletek, „Pisma Świętego” i gry Scrabble. Paweł potrzebuje kredek i tostera, Patryk śni o zdalnie sterowanym helikopterze, a Damian o kredkach bambino. No i słodycze: ucieszyłyby każdego z podopiecznych.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.