Świąteczne Pogotowie: Wycieczka sprawiłaby im taką wielką radość!

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Drzewiecka
Agnieszka Drzewiecka

Świąteczne Pogotowie: Wycieczka sprawiłaby im taką wielką radość!

Agnieszka Drzewiecka

Tablet ze specjalnymi programami, dzięki którym podopieczni mogliby łatwiej komunikować się ze światem, przydałby się tam bardzo.

- Łukasz, gdyby tylko mógł mówić, na pewno by śpiewał - jego wychowawcy są o tym przekonani. Takie ten chłopak ma poczucie rytmu. Julka bezbłędnie naśladuje usłyszane piosenki. Dominikowi ogromną radość sprawiłby keyboard, a Adrianowi wszystko, co pluszowe i miękkie.

Prawie wszyscy wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego samodzielnie nie komunikują się ze światem. Potrzebny jest tablet ze specjalnymi programami, które „mówiłyby” za nich, ale ośrodka na to nie stać. - Dzięki takim programom łatwiej byłoby im porozumiewać się z nami, mogliby szybciej wyrażać swoje potrzeby - mówi Alina Michalak, dyrektor OREW.

OREW to jedyne miejsce w gminie, które zapewnia dzieciom i młodzieży z głębokim upośledzeniem opiekę, terapię i naukę. Ma 15 wychowanków. Wielką radość
Agnieszka Drzewiecka OREW to jedyne miejsce w gminie, które zapewnia dzieciom i młodzieży z głębokim upośledzeniem opiekę, terapię i naukę. Ma 15 wychowanków. Wielką radość sprawiłaby im wycieczka.

Prawie całe wyposażenie ośrodka to rzeczy przekazane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Gorzowa, które uruchomiło ośrodek, lub podarowane przez szkołę, ludzi dobrej woli. Brakuje laptopa dla specjalistów, mat, sakiew do ćwiczeń. - Dzieci uwielbiają wychodzić na dwór, uprawiają zioła z wychowawcami. Marzy nam się skromny urządzony ogródek, ze stołem piknikowym, ławką, huśtawką - mówi dyrektor Alina Michalak.

Agnieszka Drzewiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.