Świąteczne Pogotowie: Zabawki, gry komputerowe i planszowe, kolorowe książeczki? - Taaaak!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Świąteczne Pogotowie: Zabawki, gry komputerowe i planszowe, kolorowe książeczki? - Taaaak!

Małgorzata Trzcionkowska

- Mamy w świetlicy komputery i dużo ciekawych zajęć - wyliczają dzieciaki z placówki przy pl. Klasztornym. - Ale przydałyby się gry.

W jadłodajni i świetlicy im. świętej Marii De Mattias przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy pl. Klasztornym 8 każdego dnia przebywa 19 dzieci.
Placówka jest prowadzona przez siostry Adoratorki Krwi Chrystusa. Siostra opiekunka to Anna Kaczmarek, siostrą wychowawczynią jest Maria Grygiel.

Klaudia i Oskar robią ozdoby świąteczne razem z paniami wolontariuszkami. Można wpłacać pieniądze na konto jadłodajni i świetlicy: BS 73 9657 0007 0000
Małgorzata Trzcionkowska Klaudia i Oskar robią ozdoby świąteczne razem z paniami wolontariuszkami. Można wpłacać pieniądze na konto jadłodajni i świetlicy: BS [b]73 9657 0007 0000 0014 9855 0001[/b].

- Otaczamy dzieci miłością i poczuciem bezpieczeństwa - mówią siostry. - Codziennie odrabiają lekcje i bawią się, ale także wychodzimy na kryty basen czy też na salę gimnastyczną. Jeździmy na wycieczki oraz poznajemy nasze województwo lubuskie. Współpracujemy z biblioteką oraz innymi instytucjami. Dzieci mają zapewnione posiłki, a w rozwoju pomagają im stanowiska komputerowe. - Przydałyby nam się bajki na komputer - mówi Wioletta, jedna z najstarszych podopiecznych. - Takie do oglądania. Książeczki też.
- A ja się lubuje uczyć i odrabiać lekcje - zaznacza Oskar.
- A ja bym chciała więcej zabawek - woła Klaudia.
Dzieci bardzo pragną nowych, edukacyjnych gier komputerowych, a także gier planszowych i stolikowych.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.