Katarzyna Domagała-Szymonek

"Świeć się" w mieście i galerii, czyli ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w plebiscycie

Dzisiaj do godziny 12 czekamy na zgłoszenia do plebiscytu na najładniej oświetlone świątecznie miasto i galerię handlową Fot. arc. Dzisiaj do godziny 12 czekamy na zgłoszenia do plebiscytu na najładniej oświetlone świątecznie miasto i galerię handlową
Katarzyna Domagała-Szymonek

Konkurs Świeć się przedłużony. Ze względu na zainteresowanie plebiscytem, chcąc umożliwić jak największej liczbie miast udział w głosowaniu, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do poniedziałku, 22 grudnia do godz. 12, a głosowanie trwać będzie do piątku, 9 stycznia 2015 r. do godz. 12.

Bielsko-Biała, Mysłowice oraz Racibórz - tak wczoraj po południu prezentowała się pierwsza trójka w plebiscycie "Świeć się z Energą i Dziennikiem Zachodnim". Jeśli jeszcze nie pochwaliliście się tym, jak wygląda Wasze miasto w świątecznej odsłonie, szybko sięgajcie po aparat i róbcie zdjęcia.

Ze względu na zainteresowanie plebiscytem, chcąc umożliwić jak największej liczbie miast udział w głosowaniu, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do poniedziałku, 22 grudnia do godz. 12, a głosowanie trwać będzie do piątku, 9 stycznia 2015 r. do godz. 12.

Tymczasem w Śląskiem o tytuł miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi walczy aż 27 miast. Zdecydowanym faworytem jest stolica Beskidów. Dla Bielska-Białej wygrana w konkursie nie jest niczym nowym. W ostatnich dwóch latach wygrali i etap wojewódzki, i ogólnopolski.

Weź udział w głosowaniu na najpiękniej oświetlone miasta:

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO LUB ZGŁOSIĆ JE DO PLEBISCYTU


TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA GALERIE I ZGŁOSIĆ CENTRUM HANDLOWE DO PLEBISCYTU


TU MOŻESZ PRZESŁAĆ SWOJE ZDJĘCIA I ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU

- Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom za tak doskonałą mobilizację - przyznaje Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu. - Etap wojewódzki nie jest trudno wygrać, schody zaczynają się w ogólnopolskim. Wtedy każdy głos jest na wagę złota, a my tych głosów otrzymujemy tysiące - dodaje.

Między pierwszym a drugim miejscem w naszym plebiscycie różnica głosów jest spora - około 1500. Jednak ostra rywalizacja dopiero się zaczyna...

- Spokojnie, jest jeszcze czas na głosowanie - mówi Kamila Szal, rzeczniczka prasowa magistratu w Mysłowicach. -
Spróbujemy pokonać Bielsko-Białą i dostać się do etapu ogólnopolskiego - dodaje.

Ze spokojem taką informacje przyjął Adam Grzywacz, naczelnik wydziału Gospodarki Miejskiem UM w Bielsku, który odpowiada za przystrojenie miasta przed świętami.

- Konkurencja to dobra rzecz, podnosi jakość plebiscytu, ale w przypadku akcji "Świeć się" jesteśmy bezkonkurencyjni - śmieje się naczelnik. - Odpalenie choinki na placu Chrobrego oglądało bardzo wielu mieszkańców i oni pewnie nie pozwolą, by ktoś w województwie nas pokonał.

Plebiscyt "Świeć się Galerio"
W tej konkurencji rywalizacja może być równie zacięta. Jesteśmy regionem, który wprost "naszpikowany" jest galeriami i centrami handlowymi. Tylko w Katowicach do wyboru mamy trzy wielkie galerie handlowe. Podobnie jest w Sosnowcu czy Bielsku-Białej. W Rybniku, Jastrzębiu Zdroju, Dąbrowie Górniczej czy Raciborzu są po dwa duże centra. Spory wybór mają też mieszkańcy Gliwic. Jak w świątecznej odsłonie prezentuje się gliwicka "Europa Centralna"? Zobaczcie w galerii.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa - która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce. Organizator poprzez plebiscyt zachęca miasta do budowania radosnej, rozświetlonej atmosfery w okresie świątecznym. Energa stara się również inspirować Polaków do włączenia się głosowania na swoje miasto i w ideę świątecznego pomagania.


*Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
*Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
*Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
*Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Katarzyna Domagała-Szymonek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.