Paulina Musialska

Święto Konstytucji 3 Maja: Msze, koncerty, biegi i przejazd rowerzystów

Koncerty to popularna forma obchodów majowego święta. Tradycyjnie zaplanowano występy regionalnych zespołów Fot. Marzena Bugała-Azarko Koncerty to popularna forma obchodów majowego święta. Tradycyjnie zaplanowano występy regionalnych zespołów
Paulina Musialska

Dziś w całym kraju odbędą się uroczystości związane z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. W programach są msze, biegi i koncerty patriotyczne.

Wojewódzkie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i 97. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego rozpoczną się w Katowicach o godz. 10 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

O godz. 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla ks. abp Wiktor Skworc odprawi mszę świętą w intencji ojczyzny. Oprawę artystyczną nabożeństwa zapewni Chór Filharmonii Śląskiej. O godz. 12.30 uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik Wojciecha Korfantego, gdzie zaplanowano apel poległych oraz złożenie kwiatów. W programie także o godz. 13.15 defilada, po której wystąpi Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.