Świętochłowice

Czytaj dalej

Świętochłowice

Teatralne niedziele

W obydwie niedziele ferii na przestawienia zaprasza Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. 28 stycznia, o godz. 16 dzieci mogą obejrzeć musicalową bajkę pt. ,,Fabryka zabawek". To pouczająca historia o tajemniczej pracowni i poczciwym Panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci, powstają tu lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają. Podstępny Czarcik wraz ze swoją świtą postanawia przeszkodzić Panu Stanisławowi odbierając mu jego magiczne okulary i szklaną kulę, a tym samym uniemożliwiając mu dalszą pracę. W obronie Pana Stasia stają jednak jego przyjaciele wierny pajacyk Rudi i lalka z porcelany Pozytywka. Czy uda się zapobiec złemu zachowaniu Czarcika i powrócić ład w pracowni? Bilety na spektakl kosztują 5 złotych. Z kolei 10 lutego, o godz. 16 dzieci zobaczą bajkę, która opowiada historię niesfornych piratów. Odwiedzają oni nieznane lądy w poszukiwaniu skarbu. Każda z podróży odmienia niefrasobliwych bohaterów w odważnych, dzielnych i gotowych do poświęceń podróżników.

*Centrum Kultury Śląskiej - Zgoda

ul. Krauzego 1A, Świętochłowice
tel. 32 3452 160
www.cks.org.pl

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Wycieczkę organizuje Muzeum Powstań Śląskich. Odbędzie się ona w środę, 7 lutego. Zwiedzanie placówki połączone zostanie z warsztatami pieczenia chleba. Nie zabraknie także „spaceru z Wojciechem Korfantym po Bytomiu”. Zapisy trwają do 2 lutego pod nr 32 2452388 w. 100. Koszt: 15 zł od uczestnika. Zbiórka o godz. 10 przed budynkiem MPŚ.

*Muzeum Powstań Śląskich

ul. Wiktora Polaka 1, Świętochłowice
tel. 32 245 23 88
www.muzeumpowstanslaskich.pl

Wycieczka do Opola

Wyjazd we wtorek, 30 stycznia o godz. 8 rano. W programie zwiedzanie ogrodu zoologicznego i Góry Św. Anny. Wycieczkę organizuje Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Koszt: 20 zł- dzieci, 25 zł - osoby dorosłe. W cenie: przejazd, wstęp do zoo, ubezpieczenie i opieka instruktorów.

*Centrum Kultury Śląskiej - Zgoda

ul. Krauzego 1A, Świętochłowice
tel. 32 3452 160
www.cks.org.pl

Wycieczka do Gliwic

Na wycieczkę zaprasza Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Odbędzie się 6 lutego. W programie: wizyta w gliwickiej Palmiarni i Kolejkowie. Wyjazd o godz. 9.
Zimowa palmiarnia to zupelnie inny świat, inna roślinność, aniżeli wiosną czy latem. Dlatego każdy miłośnik natury powinien zajrzeć tam także zimą. Rośnie tam ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat.
Z kolei Kolejkowo to miejsce, które przenosi swoich gości do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy! Jego autorzy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność żyjących tam mieszkańców. W miniaturowym świecie można zobaczyc życie na wsi, towarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, wcielić się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!
Koszt 20 zł - dzieci, 25 zł - osoby dorosłe. W cenie: przejazd, wstęp do zoo, ubezpieczenie i opieka instruktorów.

*Centrum Kultury Śląskiej - Zgoda

ul. Krauzego 1A, Świętochłowice
tel. 32 3452 160
www.cks.org.pl

Turnieje piłki nożnej

W środę, 31 stycznia, w hali Domu Sportu w Lipinach odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Halowej Lipiny Cup”, a w piątek 2 lutego na orliku na terenie OSiR„Skałka” odbędzie się „Otwarty Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup”. Obydwa turnieje rozpoczną się o godz. 9.30. Zapisy przyjmowane będą na miejscu zawodów od godz. 9. Udział w turniejach jest bezpłatny.

*Hala sportowa - Dom Sportu

ul. S. Wallisa 1, Świętochłowice

*OSiR "Skałka", ul. Bytomska 40, Świętochłowice

tel. 32 2455 900, 32 2452 281

Rozgrywki szachowe

We wtorki i czwartki od godz. 10 do 12 w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej organizowane są zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy poznają podstawy gry i przygotują się do turnieju szachowego, który zaplanowano już po feriach. Zajęcia są bezpłatne.

*Biblioteka Publiczna Miejska im. J. Ligonia. Filia nr 1

ul. Chorzowska 37, Świętochłowice
tel. 32 2455 210
[email protected]

Zostań zimowym olimpijczykiem na Skałce

5 lutego o godz. 10 na lodowisku OSiR „Skałka” odbędzie się już tradycyjnie impreza „Zostań zimowym olimpijczykiem na Skałce”. Zajęcia dla dzieci i młodzieży poprowadzi olimpijczyk, polski hokeista Marek Stebnicki.

*OSiR "Skałka", ul. Bytomska 40, Świętochłowice

tel. 32 2455 900, 32 2452 281

Dyskoteka na lodzie

Na karnawałową zabawę na lodowisku zaprasza dj White. Impreza odbędzie się na lodowisku OSiR ,,Skałka” 9 lutego o godz. 16. Mile widziane karnawałowe przebrania.

* OSiR "Skałka", ul. Bytomska 40, Świętochłowice

tel. 32 2455 900, 32 2452 281

Karnawałowe tańce

„Karnawał na Śląsku i na świecie” - pod takim hasłem organizowane są karnawałowe zabawy w Muzeum Powstań Śląskich. Odbędą się one w pierwszy i drugi czwartek ferii. Każdy kto przyjdzie w przebraniu weźmie udział w konkursie na najlepszy strój. Koszt to 5 zł od osoby.

*Muzeum Powstań Śląskich

ul. Wiktora Polaka 1, Świętochłowice
tel. 32 245 23 88

Ferie z historią

Do dzieci i młodzieży zainteresowanych hitorią regionu adresowany jest cykl ,,Ferie z historią" w Muzeum Powstań Śląskich. We wtorek, 30 stycznia, goście placówki wysłuchają opowieści z arsenału Powstańców Śląskich. We wtorek, 6 lutego, tematem spotkania będą zwyczaje i tradycje w folklorze śląskim. Dzieci będą rysować śląskie stroje i jego elementy. Zajęcia są dostosowywane każdorazowo do wieku uczestników. Odbyają się w godz. 10 - 13. Wstęp kosztuje 5 zł od osoby.

*Muzeum Powstań Śląskich

ul. Wiktora Polaka 1, Świętochłowice
tel. 32 245 23 88

Piątki z planszówką

Chińczyk, warcaby, monopol, magnat. W te i inne gry planszowe można zagrać w każdy piątek w Muzeum Powstań Śląskich. Wstęp jest bezpłatny.

*Muzeum Powstań Śląskich

ul. Wiktora Polaka 1, Świętochłowice
tel. 32 245 23 88

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.