Świnoujście. W tym roku władze także zamierzają wspierać działalność miejskiego szpitala

Czytaj dalej
Fot. Fot. Joanna Maraszek
Joanna Maraszek [email protected]

Świnoujście. W tym roku władze także zamierzają wspierać działalność miejskiego szpitala

Joanna Maraszek [email protected]

Jeszcze kilka lat temu ważyły się losy zadłużonego szpitala. Idzie jednak ku lepszemu. W budżecie zapewniono dla niego kolejne miliony złotych.

Trzy lata temu, władze Świnoujścia głowiły się, jak spłacić zadłużenie szpitala. Od tamtej pory zaczęły głębiej sięgać do miejskiej kiesy.

- W przyszłorocznym budżecie, na Szpital Miejski im. Jana Garduły, zaplanowano wydanie 4 milionów złotych - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Dla porównania w 2014 roku była to kwota 4 mln złotych, w 2015 roku - 3 mln złotych, w 2016 roku 4,2 mln złotych. Niezależnie od tego w tym roku, w ramach budżetu obywatelskiego, szpital otrzymał kwotę 475 tysięcy złotych na realizację „Programu poprawy bezpieczeństwa i jakości świadczeń u chorych w stanie zagrożenia życia poprzez zakup aparatury do monitowania i podtrzymywania czynności życiowych”. Natomiast w przyszłym roku, także w ramach budżetu obywatelskiego, otrzyma 500 tysięcy złotych. Tym razem będzie ona przeznaczona na realizację „Program zabezpieczenia transportu medycznego pacjentów szpitala oraz doposa-żenia oddziałów szpitalnych w sprzęt medyczny dla poprawy komfortu przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, moni-torowania akcji porodowych i diagnozowania chorób układu krążenia”. To nie wszystko.

- Wzorem lat poprzednich otrzyma dotacje na realizację programów profilaktycznych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych, takich jak m.in. akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie - mówi Karelus.

W budżecie są też pieniądze na podniesienie o 10 proc. stawek zasadniczych dla pielęgniarek i pracowników administracji szpitala.

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.