Sylwester 2015 w Katowicach: przygotowania do zabawy w toku

Czytaj dalej
Fot. LOTA
Justyna Przybytek - Pawlik

Sylwester 2015 w Katowicach: przygotowania do zabawy w toku

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziś o godz. 20. na scenie pod Spodkiem rozpocznie się Sylwestrowa Moc Przebojów, transmitowana na żywo przez telewizję Polsat. Wejście na teren imprezy będzie możliwe już od 18.30, ale już od 14. katowickie rondo oraz ulice w jego rejonie zostaną zamknięte dla ruchu.

W centrum Katowic trwają przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów, czyli Sylwestra 2015. Na scenie pod Spodkiem odbywają się próby, zaś wokół ronda montowane są bramki na wejściach na teren imprezy oraz ogrodzenia.

SYLWESTER 2015 W KATOWICACH: WSZYSTKIE INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU

Wejścia na teren imprezy, który rozciąga się od skrzyżowania Sokolskiej z Chorzowską, Korfantego z Moniuszki i Misjonarzy Oblatów oraz Roździeńskiego z Uniwersytecką, będą cztery. Na alei Korfantego na wysokości ul. Moniuszki około 10. montowano już kontener, w którym będzie urzędowała ochrona imprezy. Warto pamiętać, że przez bramki nie przejdziemy m.in. z alkoholem, materiałami pirotechnicznymi, zwierzętami, czy np. w stroju z barwami klubowymi.

Naprzeciw, przy Superjednostce, gotowy jest już telebim (kolejny taki zamontowano w okolicach Skrzydeł), obok powstaje strefa gastronomiczna. Na wszystkich ulicach dochodzących do ronda ustawiono także przenośne szalety, są i przy Korfantego i przy Roździeńskiego, a także przy Chorzowskiej.

Warto pamiętać, że w związku z imprezą od godz. 14. katowickiego rondo zostanie zamknięte dla ruchu, tak jak i jezdnie Chorzowskiej, Roździeńskiego i Korfantego w rejonie ronda (przejezdny będzie tunel pod Rondem). Od tej godziny przez centrum Katowic trzeba będzie jeździć objazdami, którymi pojadą również autobusy, zaś trasy tramwajów zostaną zmienione.


*Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem PROGRAM + ZDJĘCIA + WIDEO
*Najlepsze życzenia noworoczne 2016 KRÓTKIE SMS I ZABAWNE
*Rolnik szuka żony ODCINEK ŚWIĄTECZNY 26 GRUDNIA
*Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
*Najpiękniejszy mural 3D w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA Poznaj historię

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.