Sylwester w Katowicach 2015. Zobacz imponującą scenę! ZDJĘCIA + WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni
Ola Szatan

Sylwester w Katowicach 2015. Zobacz imponującą scenę! ZDJĘCIA + WIDEO

Ola Szatan

Sylwestrowa Moc Przebojów w Katowicach: dziś zakończy się budowa sceny. Próby z udziałem wykonawców „Sylwestrowej Mocy Przebojów” odbędą się w środę oraz w czwartek. Na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego znajdzie się całe zaplecze i garderoby gwiazd.

Za kilka dni Katowice będą pełnić rolę gospodarza jednej z najważniejszych imprez sylwestrowych w Polsce. Na placu Honorowym przy Spodku trwają ostatnie prace przy budowie wielkiej multimedialnej sceny „Sylwestrowej Mocy Przebojów”, organizowanej wspólnie z telewizją Polsat. Budowa ma się zakończyć dzisiaj (28.12), aby we wtorek można było już przeprowadzić próby dźwięku i oświetlenia.

Będą telebimy

Scena już robi wrażenie. Ustawiona jest obok Spodka, tyłem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, co było optymalnym rozwiązaniem, aby pod sceną zmieściło się jak najwięcej fanów.

- Oczywiście dla tych, którzy staną dalej, pracować będą telebimy przy scenie i dwa ogromne ekrany poza nią - tłumaczy Łukasz Kałębasiak z Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów.

Już jutro zaczną zjeżdżać do Katowic gwiazdy „Sylwestrowej Mocy Przebojów”. Próby przed koncertem odbywać się będą w środę i w czwartek, będzie można je oglądać, ale organizatorzy nie ujawniają ich harmonogramu. Podobnie jak niespodzianką ma być kolejność występów artystów już podczas sylwestrowej imprezy.

Podczas dotychczasowych sylwestrowych koncertów na pl. Honorowym garderoby artystów znajdowały się na terenie Spodka, głównie na jego antresoli. Tym razem zaplecze znajdzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Zamknięte ulice

31 grudnia od godz. 14 zostanie zamknięte katowickie rondo. Aleja Korfantego zostanie zamknięta od strony północnej na wysokości skrzyżowania z ul. Misjonarzy Oblatów i ul. Katowicką. Zamknięty będzie wjazd ul. Morcinka. Od strony południowej aleja Korfantego zostanie zamknięta na wysokości skrzyżowania z ul. Moniuszki.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok [ROZKŁADY JAZDY - SYLWESTER I NOWY ROK]

Ulica Chorzowska w kierunku ronda zostanie zamknięta za skrzyżowaniem z ul. Sokolską (wjazd do tunelu będzie otwarty).

Aleja Roździeńskiego w stronę ronda zostanie zamknięta na wysokości Muzeum Śląskiego (skrzyżowanie z ul. Dobrowolskiego i ul. Dudy-Gracza). Droga będzie przejezdna ze skrzyżowania z ul. Uniwersytecką i ul. Olimpijską w stronę Sosnowca, Mysłowic i Tychów.

Na głównych skrzyżowaniach dzielnicy Koszutka, a także ulicach Uniwersyteckiej, Moniuszki, Góreckiego i Dobrowolskiego, ruchem kierować będą funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego policji.

Kursowanie autobusów komunikacji publicznej zostanie dostosowane do zmienionej organizacji ruchu i będzie się odbywać zastępczymi trasami. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na alei Korfantego oraz ulicy Chorzowskiej. Szczegóły na stronie KZK GOP.

Gdzie najlepiej zostawić samochód? Na parkingach wokół centrum miasta. Swoje miejsca parkingowe udostępnią centra handlowe: Galeria Katowicka oraz Supersam. Przez pierwsze trzy godziny zaparkujemy tam za darmo. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł.

Samochód zostawić można również na parkingach w Strefie Kultury oraz na parkingu przy Uniwersytecie Śląskim.

Podróżni przybywający od strony dzielnic południowych mogą pozostawić samochód w okolicy tramwajowej Pętli Brynowskiej, gdzie udostępnione zostaną dodatkowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Rzepakowej. Możliwość powrotu po zabawie sylwestrowej zapewnią także Koleje Śląskie. Przewoźnik uruchomi specjalne pociągi m.in. do Tychów, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Gliwic. Informacje będą dostępne na stronie: www.kolejeslaskie.com

Z alkoholem nie wejdziesz

Na teren imprezy nie wniesiemy m.in. alkoholu, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek, środków odurzających lub substancji psychotropowych, dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających, nie mówiąc o broni. Obowiązywać będzie też zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt, rowerów i skuterów.

Strefa gastronomiczna znajdzie się Superjednostce. Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18.30. Koncert transmitowany na antenie Polsatu rozpocznie się o 20.


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Najlepsze życzenia SMS na święta Bożego Narodzenia
*Tani karp na święta: Gdzie i za ile kupić rybę?
*Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
*Tragiczny wypadek w Tychach: Dzieci zginęły, chociaż przejście było dobrze oświetlone

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.