Patryk Osadnik

Sylwester z Polsatem w Chorzowie, a nie w Katowicach. Na Stadionie Śląskim powstaje wielka scena na Sylwestrową Moc Przebojów

Na Śląskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza sylwestrowa zorganizowana wewnątrz stadionu Fot. Patryk Osadnik Na Śląskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza sylwestrowa zorganizowana wewnątrz stadionu
Patryk Osadnik

Trwa budowa sceny na Sylwestrową Moc Przebojów, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Śląskim. Instalacja ma 23 metry wysokości, 100 metrów długości, waży ponad 300 ton i naprawdę robi wrażenie.

Sylwestrowa Moc Przebojów jest przygotowywana przez Urząd Miasta Katowice oraz telewizję Polsat od 2015 roku. W tym roku do organizacji dołączył Urząd Marszałkowski. Dotąd sylwester odbywał się przed katowickim Spodkiem, ale ze względu na demontaż pawilonów po COP24, w tym roku zdecydowano się na przeniesienie imprezy na Stadion Śląski w Chorzowie.

- Myślę, że to wydarzenie, które dopiero przed nami, otworzy nowy etap w historii stadionu i będzie dobrym prognostykiem na przyszłość - mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego podczas wtorkowej konferencji dotyczącej imprezy. Dodał też, że to pierwsza sylwestrowa impreza w Polsce, która odbędzie się na stadionie sportowym.

Scena, która właśnie jest montowana na Stadionie Śląskim, będzie wyjątkowa. Ma 23 metry wysokości, 100 metrów długości, waży ponad 300 ton i rozświetli ją 650 metrów diod.

- Będziemy grali również światłem i to nie tylko ze sceny. Wystarczy zerknąć na koronę, gdzie co 25 metrów stoją jednostki światła, które pozwolą nam uzyskać niesamowite efekty wizualne podczas sylwestrowej imprezy - zachwyca się Michał Sokołowski z firmy Music Company, która od początku przygotowuje sylwestrowe wydarzenie na Śląsku.

W związku z organizacją sylwestra na płycie stadionu musiała ona zostać specjalnie zabezpieczona. Ważącą ponad 300 ton konstrukcję ustawiono na specjalnych płytach, które są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia. Przed samym sylwestrem osłoniona zostanie również murawa oraz bieżnia, na której znajdzie się widownia.

Warto dodać, że w związku z organizacją sylwestra na Stadionie Śląskim uruchomione zostaną specjalne linie tramwajowe, autobusowe i kolejowe. Dla uczestników imprezy zostanie udostępniony również parking. Wjazdówki można zamówić przez internet 31 grudnia, do godz. 16 za 20 zł lub kupić przy wjeździe do Parku Śl. za 30 zł.

Tegoroczna zabawa po raz pierwszy odbędzie się bez pokazu fajerwerków. Wszystko ze względu na dobro zwierząt żyjących w okolicy stadionu. Organizatorzy pracują nad stworzeniem podczas sylwestra innej atrakcji, np. pokazu laserowego.

Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.