Symulator surfingu będzie jedną z atrakcji Parku Wodnego w Tychach

Czytaj dalej
Fot. Park Wodny w Tychach
JOL

Symulator surfingu będzie jedną z atrakcji Parku Wodnego w Tychach

JOL

Wodny Park Tychy wzbogaca się o atrakcje. Jedną z nich będą "epickie fale" generowane przez symulator surfingu. Będzie to jedyne takie urządzenie w Polsce.

180/360, cutback, kickflip – te pojęcia będzie można usłyszeć już za dwa lata na ulicach Tychów. To za sprawą nowej atrakcji budowanego Wodnego Parku Tychy. Fale generowane przez symulator surfingu będą równie "epickie" jak te występujące na Morzu Bałtyckim.

Pierwszy w Polsce symulator surfingu pod dachem powstanie w głównej części obiektu. W przyszłym roku ruszy montaż.

- W Polsce jest już kilkanaście tysięcy amatorów nowoczesnych sportów wodnych, od kitesurfingu, przez windsurfing po wakeboarding. Dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy jeździ na desce snowboardowej. To daje nam prawie 100 tys. osób aktywnie uprawiających dyscypliny sportu związane z deską. Wobec tak dużej grupy osób nie można przejść obojętnie, dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni w powstającym Wodnym Parku Tychy - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, inwestora Wodnego Parku Tychy.

– Naszym symulatorem surfingu damy wszystkim osobom możliwość zrozumienia pojęcia akaw, czyli uczucia ekscytacji doświadczanego przez surferów na widok dużej fali, i to przez cały rok, w polskim umiarkowanym klimacie - mówi Zbigniew Gieleciak.

Niecka basenowa z symulatorem surfingu będzie miała wymiar 19 m x 7,5 m. Z atrakcji w jednym czasie będą mogły korzystać dwie osoby. Symulator będzie generował fale o różnej wysokości i możliwości zmiany prędkości przepływu.

- Powstający symulator fali w Wodnym Parku Tychy będzie świetną opcją dla ludzi z południa Polski, żeby zacząć swoją przygodę z surfingiem. Dostępność i łatwość korzystania z urządzenia, spowoduje że wielu ludzi zostanie pasjonatami surfingu, a jest to wyjątkowy sport, który bardzo wzmacnia fizycznie, ale oprócz ciała rozwija także umysł – mówi Jerzy Kijkowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Surfingu.

- Dla początkujących będzie to przepustka do wspaniałego świata surfingu, a dla pływających - doskonały trening przez okrągły rok i jednocześnie przygotowanie kondycyjne do surfingu na falach morskich i oceanicznych - mówi Jerzy Kijkowski.

Korzystający z symulatora pod wpływem ciśnienia wody i siły ciężkości będzie ślizgał się w miejscu po cienkiej warstwie wody. Dzięki temu każdy odwiedzający park wodny będzie mógł skorzystać z tej atrakcji z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Będzie to pierwszy tego typu symulator w Polsce.

Zgodnie z harmonogramem obiekt ma zostać oddany do użytku w II kwartale 2017 roku.

Co oznaczają pojęcia używane w surfingu?
180 / 360 – obrót deski surfera w trakcie surfingu na fali wyrażony w stopniach
cutback – płynny zwrot kierunku płynięcia w trakcie surfingu
kickflip – sztuczka obrotu deski w powietrzu o 360° w trakcie surfingu

SPOT PROMOCYJNY PARKU WODNEGO W TYCHACH


*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

JOL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.