Rajmund Wełnic

Syndyk chce sprzedać Gryfa. Oferta z lokatorami w tle

Gmach domu towarowego Ramelow, po wojnie były tu restauracje Polonia i Gryf, dziś to ruina Fot. Rajmund Wełnic Gmach domu towarowego Ramelow, po wojnie były tu restauracje Polonia i Gryf, dziś to ruina
Rajmund Wełnic

Były już licytacje komornicze i próba przejęcia przez wierzycieli. Teraz zrujnowany gmach dawnego Gryfu w Szczecinku próbuje sprzedać syndyk.

- Chcę sprzedać nieruchomość jak najszybciej, jak najdrożej i zabezpieczyć przy okazji lokatorów - mówi nam Natalia Leszczyńska, syndyk upadłej spółki M., która była właścicielem okazałego budynku dawnej restauracji Gryf przy ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku. 

 

Szczecińska firma M. zbankrutowała ostatecznie i w lutym roku 2017 sąd postanowił o jej upadłości likwidacyjnej. To zaś oznacza konieczność szybkiej sprzedaży przez syndyka majątku pozostawionego przez M. i spłacenie z tego choć części długów. 

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.