System udający człowieka może powstać już za kilka lat

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Maciej Czerniak

System udający człowieka może powstać już za kilka lat

Maciej Czerniak

- Zaczynamy tak szybko technologicznie biec, że za tym pędem nie są w stanie nadążyć regulacje prawne - mówi prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego ds. współpracy z zagranicą.

Rozmowa z Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską, filozofką, futurolożką specjalizującą się w zagadnieniu sztucznej inteligencji.

Biznesmen i wizjoner Elon Musk, ogłosił, że w 2022 r. specjaliści z jego firmy Neuralink zamierzają wszczepić chip do ludzkiego mózgu. Urządzenie ma służyć do komunikacji z urządzeniami. Na naszych oczach spełnia się wizja science-fiction? Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej?

Jestem w stanie wyobrazić sobie, że już za kilka lat mogłabym zaproponować panu rozmowę z deep fakem na ekranie komputera, który byłby dobrze ustawiony, jeśli chodzi o zarządzanie dialogiem, a jednocześnie fizycznie prezentowałby się prawie jak człowiek. Taki system, który potrafi oszukać, można pewnie stworzyć już za kilka lat. 

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy z Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską, filozofką, futurolożką specjalizującą się w zagadnieniu sztucznej inteligencji.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.