JAK

Szczepienia personelu bielskiego Szpitala Pediatrycznego przeciwko Covid-19

Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników. Fot. Materiały Prasowe Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników.
JAK

W dziecięcej placówce medycznej w Bielsku-Białej trwa szczepienie szpitalnej załogi przeciwko Covid-19. Szpital Pediatryczny nie musiał organizować takiej akcji, ale zrobił to, by w ten sposób wesprzeć Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 oraz ułatwić skorzystanie ze szczepionki swoim pracownikom.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalną listę szpitali węzłowych, w których szczepieni przeciwko Covid-19 mają być pracownicy służby zdrowia, czyli osoby z tak zwanej grupy zero. Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na tej liście nie ma, ale - podobnie jak inne szpitale niewęzłowe - mógł on we własnym zakresie zorganizować akcję szczepienia swoich pracowników. I taką właśnie decyzję podjęto w medycznej placówce mieszczącej się przy ulicy Sobieskiego 83.

- Nie musieliśmy brać udziału w tej akcji, ale chcieliśmy to zrobić, aby z jednej strony wesprzeć w ten sposób Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19, a z drugiej strony ułatwić szczepienia naszym pracownikom, którzy mogą przyjąć szczepionkę w swoim miejscu pracy, bez konieczności udawania się do innego szpitala. Szczepienia rozpoczęliśmy 4 stycznia. Większość naszego personelu zgłosiła już chęć do szczepienia, a cały czas na listę dopisują się kolejnej osoby – mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, która wraz z zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa, lek. med. Mirosławem Harężlakiem, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników.

Katarzyna Czauderna dodaje, że dziecięcy szpital zadeklarował także gotowość do udziału w szczepieniach populacyjnych czyli obejmujących osoby spoza grupy zero. Akcja szczepień w Szpitalu Pediatrycznym odbywa się w wyznaczonych pomieszczeniach pawilonu nr 5 zajmowanego przez dziecięcą psychiatrię i w żaden sposób nie wpływa na normalną pracę tej medycznej placówki.

JAK

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.