JAK

Szczepienia personelu bielskiego Szpitala Pediatrycznego przeciwko Covid-19

Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników. Fot. Materiały Prasowe Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników.
JAK

W dziecięcej placówce medycznej w Bielsku-Białej trwa szczepienie szpitalnej załogi przeciwko Covid-19. Szpital Pediatryczny nie musiał organizować takiej akcji, ale zrobił to, by w ten sposób wesprzeć Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 oraz ułatwić skorzystanie ze szczepionki swoim pracownikom.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalną listę szpitali węzłowych, w których szczepieni przeciwko Covid-19 mają być pracownicy służby zdrowia, czyli osoby z tak zwanej grupy zero. Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na tej liście nie ma, ale - podobnie jak inne szpitale niewęzłowe - mógł on we własnym zakresie zorganizować akcję szczepienia swoich pracowników. I taką właśnie decyzję podjęto w medycznej placówce mieszczącej się przy ulicy Sobieskiego 83.

- Nie musieliśmy brać udziału w tej akcji, ale chcieliśmy to zrobić, aby z jednej strony wesprzeć w ten sposób Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19, a z drugiej strony ułatwić szczepienia naszym pracownikom, którzy mogą przyjąć szczepionkę w swoim miejscu pracy, bez konieczności udawania się do innego szpitala. Szczepienia rozpoczęliśmy 4 stycznia. Większość naszego personelu zgłosiła już chęć do szczepienia, a cały czas na listę dopisują się kolejnej osoby – mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, która wraz z zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa, lek. med. Mirosławem Harężlakiem, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników.

Katarzyna Czauderna dodaje, że dziecięcy szpital zadeklarował także gotowość do udziału w szczepieniach populacyjnych czyli obejmujących osoby spoza grupy zero. Akcja szczepień w Szpitalu Pediatrycznym odbywa się w wyznaczonych pomieszczeniach pawilonu nr 5 zajmowanego przez dziecięcą psychiatrię i w żaden sposób nie wpływa na normalną pracę tej medycznej placówki.

JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.