Andrzej Drobik

Szczyrk najdroższy w Polsce, ale ma też najdłuższe trasy

Szczyrk kusi narciarzy najdłuższymi trasami i infrastrukturą. Za pobyt w mieście trzeba jednak słono zapłacić Fot. Łukasz Klimaniec Szczyrk kusi narciarzy najdłuższymi trasami i infrastrukturą. Za pobyt w mieście trzeba jednak słono zapłacić
Andrzej Drobik

Nawet krótki pobyt na nartach w Beskidach może nas całkiem słono kosztować. Tym bardziej że najdroższy obecnie kurort narciarski w Polsce znajduje się w Beskidzie Śląskim - to oczywiście modny ostatnio Szczyrk.

Szczyrk przez ostatnie sezony może pochwalić się prawdziwym rozkwitem zarówno infrastruktury narciarskiej, jak i liczby narciarzy, którzy odwiedzają miejscowość.

Jeszcze nigdy nie było ich tutaj aż tak dużo, a wszystko przez ogromną inwestycję słowackiej firmy, która wcześniej stworzyła ośrodek narciarski Jasna - Chopok u naszych południowych sąsiadów. Narciarzy, którzy odwiedzą Szczyrk, mogą cieszyć się dobrze przygotowanymi trasami na kilku współpracujących ze sobą ośrodkach (słowacki Szczyrk Mountain Resort, COS i Beskid Sport Arena) i atrakcjami w samym mieście. Trzeba jednak też liczyć się z dużymi kosztami pobytu. Te, jak się okazuje, stały się najwyższe w Polsce.

Z analizy, przeprowadzonej przez porównywarkę noclegów Hometogo, wynika, że koszt noclegów dla jednej osoby na 5 dni i trzydniowego skipassu wynosi tutaj aż 1124 złote.

„5 dni białego szaleństwa jest tu droższe niż we francuskim Valberg, słowackich Donovalach czy niemieckim Bayrischzell” - czytamy w analizie. Jak się okazuje, na najtańsze szusowanie w Polsce możemy liczyć w Czarnej Górze i Zieleńcu na Dolnym Śląsku oraz w Korbielowie w Beskidzie Żywieckim. W tym ostatnim jednak infrastruktura znacznie odbiega od Szczyrku, który pod tym względem wyprzedził zresztą całą konkurencję.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.