Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szczyrk potrzebował tąpnięcia, ale to nie rozwiąże problemu

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Nowacka-Goik
Łukasz Klimaniec

Szczyrk potrzebował tąpnięcia, ale to nie rozwiąże problemu

Łukasz Klimaniec

Po weekendowych kłopotach z przejazdem zasypanymi śniegiem i poblokowanymi przez auta drogami Szczyrk dochodzi do siebie. – Miasto jest odśnieżone, drogi szerokie, miejscowość dostępna dla turystów – zapewnia burmistrz Antoni Byrdy. Ale temat dojazdu do Szczyrku wraca.

Wydarzenia ostatniego weekendu pokazały, że sznur samochodów przed wjazdem do Szczyr-ku to temat numer jeden, który musi zostać szybko rozwiązany. Ogromne korki, wąskie ulice, wszędzie zalegający śnieg, kierowcy parkujący na pasie ruchu doprowadziły do paraliżu miasta. W efekcie Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku, zwołał sztab kryzysowy i ogłosił stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej.

– Gdyby nie było tego tąpnięcia, to nie wierzę, że z soboty na niedzielę przyjechałoby tu pięć pługów i było tyle policji – uważa burmistrz Byrdy. – Po tych wszystkich działaniach wirniki zostały puszczone, droga z Białego Krzyża jest mocno poszerzona, wywieźliśmy część śniegu z chodnika przy ulicy Salmopolskiej. Miasto jest odśnieżone, drogi szerokie, miejscowość dostępna dla turystów – dodaje.

Wskazuje, że droga wiodąca przez Szczyrk to droga wojewódzka i za jej stan odpowiada zarządca i wybrany przez niego wykonawca. – Już 27 grudnia pisałem do Zarządu Dróg Wojewódzkich, że droga jest coraz gorsza, że jest nieodśnieżana, że na zakrętach jest pas metrowej szerokości. Efekt był taki, że w sobotę dwa samochody nie mijały się na drodze – wyjaśnia. Dodaje, że droga przez Szczyrk, na której w weekendowy dzień mija się 15 tys. aut, jest drogą... trzeciej kategorii odśnieżania.

Jak bumerang wraca temat dojazdu do Szczyrku. Czy istnieje w ogóle jakieś rozwiązanie? Pomysł budowy tunelu pod Skrzycznem łączącego centrum Szczyrku z drogą ekspresową S1 Bielsko-Biała - Żywiec okazał się mało realny. Chcąc zaradzić kłopotom z poruszaniem się po mieście samorząd wprowadził darmowe skibusy dla mieszkańców i narciarzy. Pomysł okazał się dobry, ale problemu nie rozwiązał – skibusy, jak inne pojazdy, stoją w korkach.

Pozostało jeszcze 35% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.