Szczyrk wreszcie doczekał się policji w centrum miasta

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

Szczyrk wreszcie doczekał się policji w centrum miasta

Łukasz Klimaniec

Nowy komisariat policji w Szczyrku jest już gotowy. Budowa została zakończona, trwają odbiory i meblowanie pomieszczeń. Policjanci wprowadzą się do nowego obiektu w listopadzie.

Komisariat policji w Szczyrku został wybudowany w centrum miasta na działce przekazanej przez władze miasta Szczyrk, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. To nowa jakość w turystycznej miejscowości, zważywszy na to, że dotąd mieścił się na obrzeżach Szczyrku.

– Dojazd do centrum Szczyrku zajmował sporo czasu, zwłaszcza w sezonie zimowym przy dużym natężeniu ruchu – przyznaje Jerzy Bujok, komendant komisariatu policji w Szczyrku.

Teraz nie będzie z tym problemu. Łatwiej będą mieli także turyści, których z roku na rok przybywa. Nowy komisariat, wybudowany w kolorystyce zgodnej z nową standaryzacją w policji, jest dobrze usytuowany i widoczny – znajduje się przy głównej drodze wiodącej przez Szczyrk.

– Trwają odbiory, powoli zaczyna się meblowanie pomieszczeń, a w tym tygodniu zaczniemy wprowadzać komputery i przenosić stanowisko dyżurnego, by po 1 listopada ten budynek mógł normalnie funkcjonować – wyjaśnia inspektor Piotr Kucia, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.