Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szczyt pielgrzymkowy w Częstochowie. Na Jasną Górę wchodzi pielgrzymka za pielgrzymką

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

Szczyt pielgrzymkowy w Częstochowie. Na Jasną Górę wchodzi pielgrzymka za pielgrzymką

Janusz Strzelczyk

W czerwcu do Częstochowy weszło ponad dwa tysiące pątników. W lipcu już jest ich więcej. A od poniedziałku codziennie na Jasną Górę wejdzie przynajmniej jedna pielgrzymka. Szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze właśnie się rozpoczyna.

W lipcu liczba pieszych pątników się zwiększa. Jutro, w czwartek 26 lipca przyjdzie Piesza Pielgrzymka Lubomii. Planowane wejście na szczyt o godzinie 16.30. W sobotę Pielgrzymka Tyska. Wejście na szczyt o godz. 13.15.

Pielgrzymom przyda się kilka wskazówek. Dyżury całodobowe w szczycie pielgrzymkowym pełnią lecznice Szpitala Miejskiego przy ul. Mirowskiej i przy ul. Bony. Telefon do izby przyjęć szpitala przy ul. Mirowskiej to 34 370-21-70 i 34-370-22-70, do izby przyjęć placówki przy ul. Królowej Bony 34-370-26-40, 34-3702641. Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie to telefony: 34-3785-101 (102). Stanowisko kierowania policji, telefon: 34 369-12-41. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie telefony: 997, 34 369-12-55, fax: 34-369-12-44.

W rejonie klasztoru ustawiane są punkty z wodą. Także w III al. Najświętszej Mary Panny są zdroje z wodą pitną.

Straż Miejska w Częstochowie radzi, aby osoby starsze miały przy sobie zapisany na kartce numer telefonu do kogoś z najbliższej rodziny.

- Nie należy pisać adresu zamieszkania, bo może to posłużyć złodziejom, ale sam numer telefonu, który ułatwi i przyspieszy kontakt z rodziną pątnika - radzi Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej.

Osoby, które przyjadą na pielgrzymkę w grupie zorganizowanej powinny też mieć na kartce zapisany numer telefonu do kierowcy autokaru lub przewodnika grupy.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Strzelczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.