Szef kółek rolniczych Władysław S. oskarżony o popełnienie 102 przestępstw i wyłudzenie 3,6 mln zł

Czytaj dalej
PC

Szef kółek rolniczych Władysław S. oskarżony o popełnienie 102 przestępstw i wyłudzenie 3,6 mln zł

PC

Władysław S. z prokuratorskimi zarzutami. W ubiegłym roku szef Kółek Rolniczych spod Częstochowy skarżył się na swój areszt, teraz przedstawiono mu zarzuty kończąc jeden z wątków śledztwa dotyczącego SKOK Wołomin.

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga kilka dni temu skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Władysławowi S., Dominikowi De V. oraz Tomasz S.

W ramach aktu oskarżenia zarzuca się Władysławowi S. popełnienie 102 przestępstw dotyczących wyłudzenia ze SKOK w Wołominie trzech pożyczek w łącznej kwocie 3 mln 600 tys. zł, a także tzw. prania brudnych pieniędzy w kwocie ok. nie mniejszej niż 20 mln 899 tys. 100 zł pochodzących z 93 innych czynów zabronionych popełnionych na szkodę SKOK Wołomin.

Zarzuty przedstawione Władysławowi S. w toku śledztwa dotyczą ponadto udzielenia w 2013 roku pomocy do dokonania oszustw kredytowych na szkodę SKOK w Wołominie dokonanych na nazwiska podstawionych do kredytowania osób, których środki w kwocie łącznej 3 miliony zł przeznaczył na cele grupy przestępczej, w której skład wchodziły osoby mające status podejrzanych w śledztwie dotyczącym SKOK Wołomin prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

- W ocenie prokuratora środki z wyłudzonych w latach 2010 – 2011 pożyczek na szkodę SKOK w Wołominie Władysław S. przeznaczył głównie na pokrycie zobowiązań podporządkowanego sobie, a zadłużonego kółka rolniczego, którego był prezesem oraz inne organizacje związkowe z branży rolniczej, a także - w części - na cele prywatne. Ponadto uzyskane na szkodę SKOK środki pieniężne w kwocie 100.000 zł przekazał tytułem pożyczki na rachunek TVR Sp. z o.o. – spółki będącej właścicielem telewizji TVR - informuje Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga.

Jak tłumaczy prokuratura, w trakcie ubiegania się o pożyczki lub kredyty Władysław S. przedkładał nierzetelne lub poświadczające nieprawdę dokumenty oraz nierzetelne pisemne oświadczenia mające wpływ na uzyskanie wsparcia finansowego, w szczególności dotyczące uzyskiwanych dochodów, a także operaty szacunkowe określające wartość nieruchomości.

W dalszej części:

 • Ile transferów gotówki wykonano między 2010 a 2014
 • Jakie środki zapobiegawcze zastosowano wobec oskarżonych
 • Ile osób jest w sumie podejrzanych w tej sprawie
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
PC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.