Szef lubuskiej policji to człowiek stąd

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Szef lubuskiej policji to człowiek stąd

Artur Szymczak

- Mieszkańcy Ziemi Lubuskiej najbardziej oczekują, żeby policjanci byli i szybko reagowali - mówi mł. insp. Jarosław Janiak, szef lubuskiej policji.

W środę 3 lutego zastępca komendanta głównego policji, insp. Helena Michalak zaprezentowała nowego komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. Został nim mł. insp. Jarosław Janiak, dotychczasowy naczelnik sztabu lubuskiej policji.

Mł. insp. Janiak to następca odwołanego w wigilię Świąt Bożego Narodzenia Ryszarda Wiśniewskiego. - Mam nadzieję, że nasza praca i zaangażowanie przełoży się na wzrost bezpieczeństwa na terenie województwa lubuskiego i pozytywną ocenę społeczeństwa - mówiła wywodząca się z garnizonu lubuskiego insp. Helena Michalak, zastępca komendanta głównego policji.

Nowy komendant zaznaczył, że zna bardzo dobrze kadrę kierowniczą. Dodał też, że dostrzega sprawy, które mogłyby funkcjonować lepiej. - Nie będą bał się podejmować żadnych decyzji, które w mojej ocenie będą służyły poprawie bezpieczeństwa - mówił szef lubuskiej policji. W Lubuskiem policja jest oceniana bardzo dobrze, ale ciągle pozostaje poniżej średniej krajowej. - Zrobimy wszystko, by garnizon lubuski był garnizonem bardzo bezpiecznym i żeby był najlepszą jednostką w kraju - dodał mł. insp. Jarosław Janiak.

W uroczystości uczestniczył Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. - Dobrze, że komendantem został ktoś, kto nie będzie musiał poznawać uwarunkowań nowej rzeczywistości. Będzie je znał, bo tu przebywał - podkreślał wojewoda.

Obecnie w garnizonie lubuskim policji obecnie pracuje 3324 pracowników, w tym 2731 są to policjanci

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.