Szefowa koła Solidarność Oświata wyjaśnia czytelnikom „Expressu”, dlaczego strajkuje

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Jarosław Reszka

Szefowa koła Solidarność Oświata wyjaśnia czytelnikom „Expressu”, dlaczego strajkuje

Jarosław Reszka

Minął pierwszy tydzień strajku nauczycieli i skończył się egzamin gimnazjalny. Udało się go przeprowadzić niemal we wszystkich szkołach w Polsce. Tych, którzy twierdzą, że przez ten czas tylko umocnili się w przekonaniu, że strajk jest działaniem politycznym, a także tych, którzy z niesmakiem mówią o zachłanności nauczycieli, rzekomo widzących tylko pieniądze, a nie dobro dzieci, nie będę przekonywał, że jest inaczej. Niech to uczyni jedna ze strajkujących nauczycielek, Beata Wróblewska.

Warto podkreślić, że nie jest to członkini ZNP, tylko przewodnicząca koła związku Solidarność Oświata (a więc tego, którym kieruje drugi obok Broniarza lider protestu - bydgoszczanin Sławomir Wittkowicz) przy Zespole Szkół nr 4 w Bydgoszczy. Dlaczego Beata Wróblewska zdecydowała się przyłączyć do strajku? Poprosiłem ją, by w krótkim liście do czytelników „Expressu” wyjaśniła, czym kieruje się ona i jej koleżanki i koledzy. Oto co napisała:

„Uczymy, czyli każdego dnia wstajemy, by przekazywać wiedzę, by kształtować umiejętności, motywować do działania i zachęcać do twórczej postawy. Nasze nauczycielskie działania są wieloaspektowe, bo tylko takie mogą przynieść rezultaty. Chcemy pracować profesjonalnie, wykorzystując zarówno doświadczenie, jak i zdobywaną systematycznie wiedzę. Wiemy, że musimy posługiwać się narzędziami zrozumiałymi dla uczniów, którzy oczekują od nas przyswajalnego dla nich sposobu przekazu.
To wszystko wymaga użycia wielu metod, a przede wszystkim czasu na przygotowanie.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu >>>

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.