Szkolne remonty trwają

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Szkolne remonty trwają

Łukasz Koleśnik

Gubin - Krosno Odrzańskie. Modernizacja przedszkola oraz inne remonty. Trwają pracowite wakacje w placówkach oświatowych.

Szkoły podczas wakacji są puste?_Niekoniecznie, ponieważ w placówkach krzątają się robotnicy. Często chodzi o drobne remonty, takie jak na przykład malowanie klas, z którymi we własnym zakresie radzą sobie zarządy szkół. Zdarzają się też duże modernizacje i tak jest również w tym roku.

W Gubinie przy ulicy Wojska Polskiego na dniach powinien zostać przekazany plac budowy dla firmy, która wygrała przetarg na modernizację przedszkola. - Koszt inwestycji wraz z dokumentacją wyniósł ponad 900 tys. zł - informuje naczelnik wydziału komunalnego i inwestycji, Krzysztof Olifirowicz-Kalinowicz.

Prace potrwają przynajmniej trzy miesiące, więc dzieci nie będą mogły tam uczęszczać od nowego roku. - Prowadzimy nabór do oddziałów przedszkolnych, które znajdują się w szkołach podstawowych nr 1 oraz 3. Kiedy tylko odbierzemy inwestycję, wtedy rodzice będą mogli przenieść swoje pociechy, jeśli będą chcieli - podkreśla burmistrz Bartłomiej Bartczak. - Nawet jeśli dzieci pozostaną na swoim miejscu, to przedszkole długo nie pozostanie puste. W ostatnich latach brakowało miejsc dla przedszkolaków i chcieliśmy temu zaradzić. To inwestycja na przyszłość - podkreśla Bartczak. Do zmodernizowanego przedszkola uczęszczać będzie mogło 90 maluchów.

Ponadto w Zespole Szkół Ogólnokształcących wykonywane są prace związane z odnową kanalizacji. Dotyczą one tylko części budynku, dokładniej kuchni, stołówki oraz części piwnicznej. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.

A w Krośnie Odrzańskim? W tym roku wykonywany jest m.in. podjazd dla niepełnosprawnych przy szkole w Osiecznicy. - Drugą ważną inwestycją jest remont toalet w przedszkolu nr 1. Obecnie wybieramy wykonawcę - podkreśla burmistrz Marek Cebula. Termin wykonania najpewniej zostanie przesunięty. - Przedszkole będzie jednak normalnie funkcjonować - zaznacza włodarz gminy Krosno Odrzańskie.

Najważniejszą inwestycją jest jednak budowa nowego przedszkola przy ul. Bolesława Krzywoustego - Czekamy aż będą możliwości dofinansowania. Mamy wszystkie potrzebne dokumenty i jesteśmy gotowi do złożenia wniosku - podkreśla Cebula. Ta inwestycja jednak nie zostanie wykonana w tym roku.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.