Szkoły w Wąbrzeźnie świecą pustkami [ulotki informacyjne]

Czytaj dalej
Fot. Marcin Oliva Soto
Alicja Kalinowska

Szkoły w Wąbrzeźnie świecą pustkami [ulotki informacyjne]

Alicja Kalinowska

Tłok w przychodniach, niska frekwencja uczniów w szkołach i dzieci w przedszkolu - to skutki licznych zachorowań na grypę w Wąbrzeźnie.

Do kwietnia może potrwać sezon zachorowań na grypę. Ta „epidemia” dotarła właśnie do naszego miasta. Potwierdza to lekarz medycyny Radosław Kędzia. - W naszej przychodni przyjmujemy bardzo wielu pacjentów. W większości są to osoby, które chorują na grypę. Ma ona bardzo ciężki przebieg. Trafiać do nas zaczynają także pacjenci, którzy mają już powikłania - wyjaśnia lekarz.

Jak ustrzec się przed chorobą? - Teraz już niewiele można zrobić. Jedynie unikać skupisk ludzkich. Najskuteczniejszą ochroną są szczepienia, ale niewielu pacjentów się na nie decyduje. Teraz jest już na to za późno - mówi dr Kędzia.

Efektem grypy i przeziębień były bardzo liczne w ubiegłym tygodniu nieobecności uczniów w wąbrzeskich szkołach. W mieście sporo mówiło się o rzekomym pomyśle zamknięcia szkoły nr 3 z powodu „epidemii”, która panowała w tej placówce. Odebraliśmy kilka telefonów w tej sprawie. - Czy prawdą jest, że szkoła będzie zamknięta? - dopytywali w piątek nasi Czytelnicy.

- Na razie nie podejmujemy decyzji o zamknięciu szkół. Czekamy na dalszy rozwój wypadków, chociaż frekwencja w ostatnich dniach była niska - mówiła w piątek Anna Borowska, rzecznik prasowy wąbrzeskiego ratusza.

W większości szkół w mieście frekwencja wynosiła około 50 procent. Trochę lepiej było tylko w SP nr 2. Decyzje o ewentualnym zamknięciu szkół zostaną podjęte w tym tygodniu.

Na razie nie ma zagrożenia epidemią w gminie Płużnica. - Nie mieliśmy zgłoszeń od dyrektorów o niskiej frekwencji wśród uczniów. W gimnazjum natomiast rozchorowała się głównie kadra pedagogiczna - mówiła w piątek Magda Szczepanik, sekretarz gminy Płużnica

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.