Szlachetna Paczka w Toruniu. Dbają o to, by udzielana pomoc była mądra

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Joanna Maciejewska

Szlachetna Paczka w Toruniu. Dbają o to, by udzielana pomoc była mądra

Joanna Maciejewska

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szuka w Toruniu wolontariuszy.

- Jako wolontariusz zacząłem pracować w 2015 roku. Bycie wolontariuszem to dla mnie przede wszystkim satysfakcja z tego, że mogę komuś pomóc. Dodatkowo kontakt z rodziną, której się pomaga, rozwija wolontariusza - zdradza Wojciech Wituchowski, wolontariusz Szlachetnej Paczki w Toruniu, który w imieniu Stowarzyszenia WIOSNA – organizatora dwóch ogólnopolskich projektów pomocowych - Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukuje wolontariuszy i SuperW w Toruniu i okolicach.

W tej edycji programu Wojciech Wituchowski będzie m.in. szkolił przyszłych wolontariuszy. Najbliższe szkolenia zaplanowano na niedziele 22 i 29 października. Rekrutacja wolontariuszy prowadzona jest do 25 października.

Aby zorganizować mądrą pomoc dla potrzebujących, niezbędni są SuperW! To najważniejszy czas w roku dla Paczki i Akademii - poszukujemy 13 500 SuperW w całej Polsce, którzy przygotują pomoc dla potrzebujących rodzin oraz dzieci. Od tego, ilu wolontariuszy zaangażuje się w Paczkę i Akademię, zależy skala udzielonej pomocy - zaznacza Wojciech Wituchowski.

Kim jest SuperW?

SuperW, czyli wolontariusz, jest członkiem drużyny wolontariuszy w wybranym rejonie Paczki lub kolegium Akademii. W Paczce pracuje z potrzebującą rodziną, a w Akademii z dzieckiem, które nie wierzy w swoje możliwości. - Podczas trwania programów SuperW rozwija się i zdobywa cenione na rynku pracy doświadczenie, zmieniając jednocześnie życie najbardziej potrzebujących. To właśnie on połączy ich z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich mądrą, dedykowaną pomoc - informuje Wituchowski.

Pełnoprawnym wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia. Ci, którzy nie ukończyli 18. roku życia, mogą zostać wolontariuszami wspomagającymi. Szczegółowe informacje na temat wolontariatu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.superw.pl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Jej siostrzanym projektem jest Akademia Przyszłości, w której wolontariusze pomagają dzieciom mającym problemy w szkole i nie wierzą w siebie. - Tylko w zeszłym roku dzięki pracy wolontariuszy pomoc otrzymało prawie 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci - dodaje Wojciech Wituchowski.


"Szlachetna paczka" od pary prezydenckiej. Pomogli samotnej matce

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.