Iwona Świetlik

Szpital w Tarnowskich Górach buduje lądowisko dla helikopterów

Lądowisko dla helikopterów ma być gotowe w październiku Fot. Iwona Świetlik Lądowisko dla helikopterów ma być gotowe w październiku
Iwona Świetlik

Na terenie szpitala w Tarnowskich Górach budowane jest lądowisko dla helikopterów. Dla pacjentów powstaną także m.in. Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego oraz Tarnogórska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa.

To dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i personelu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. dr. B. Hagera w Tarnowskich Górach. W placówce realizowane są inwestycje i projekty finansowane z pieniędzy z Unii Europejskiej. Łączny koszt przedsięwzięć to ponad 12 mln zł.

Obecnie przy szpitalu budowane jest lądowisko dla helikopterów. W trakcie jest modernizacja oddziału chorób wewnętrznych I. W następnej kolejności modernizowany będzie szpitalny oddział ratunkowy i w dalszym ciągu oddział psychiatryczny. Sztandarową inwestycją jest też zakup nowego sprzętu medycznego, w tym m.in. laparoskopu, tomografu optycznego i mikroskopów.

Od września lekarze przeprowadzą 450 badań kolano-skopowych, które obejmą 212 kobiet i 238 mężczyzn z powiatu tarnogórskiego, lublinieckiego, Piekar Śląskich i Bytomia.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Świetlik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.