Łukasz Klimaniec

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej czeka na wyniki testów, żeby uruchomić oddziały

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej czeka na wyniki testów, żeby uruchomić oddziały Fot. arc
Łukasz Klimaniec

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu bielski Szpital Wojewódzki wznowi działalność kolejnych oddziałów objętych kwarantanną. Konieczne są jednak wyniki kolejnych testów i zgoda sanepidu.

Z powodu zakażenia koronawirusem kwarantanną zostały objęte w sumie cztery oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. To oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Urologii i Onkologii Urologicznej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii.

W Wielką Sobotę 11 kwietnia szpital uruchomił po zakończonej kwarantannie Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej.
– Wszyscy przebywający na oddziale pacjenci oraz lekarze i pozostały personel medyczny mają ponownie ujemne wyniki na obecność SARS COV-2. Nikt nie jest zakażony koronawirusem – informowała Anna Szafrańska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Zgodę na wznowienie pracy Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej wydał bielski sanepid. Pacjenci, którzy obecnie przebywają na oddziale, zostaną wypisani do domu, jeżeli ich stan zdrowia na to pozwoli. Koniec kwarantanny oznacza, że na oddział mogą być przyjmowani chorzy wymagający hospitalizacji.

Co z pozostałymi oddziałami? Konieczne są kolejne testy przeprowadzone wśród pacjentów i personelu pozostałych oddziałów wykonane po okresie kwarantanny. Jednak nie zawsze udaje się otrzymać wyniki w ciągu 48 godzin, niekiedy trzeba czekać dłużej. Niewykluczone jednak, że końcem tego tygodnia mógłby wznowić działalność oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, a w najbliższy poniedziałek Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Do tego jednak prócz wyników testów eliminujących obecność koronawirusa – potrzebna jest także zgoda sanepidu. Wiadomo, że w szpitalu nie ma nowych ognisk koronawirusa.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej bielskiego Szpitala Wojewódzkiego został poddany kwarantannie w niedzielę 29 marca. Powodem był dodatni wynik na obecność SARS Cov-2 u jednego z... lekarzy, który siedem dni wcześniej miał kontakt z pacjentem przebywającym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Pacjent, przyjęty w stanie ostrym i operowany w bielskim szpitalu, okazał się kilka dni później zarażony koronawirusem. Wówczas, 23 marca, zdecydowano o objęciu kwarantanną oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej

Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.