Szpital wojewódzki w Częstochowie przechodzi wielką modernizację

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
janusz strzelczyk

Szpital wojewódzki w Częstochowie przechodzi wielką modernizację

janusz strzelczyk

To ma być jeden z lepszych szpitali w regionie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie na Parkitce, przechodzi gruntowną modernizację.

- Rozpoczęliśmy ogromny proces, aby ten szpital był naprawdę dobry - mówi Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. - Zależy mi, aby to było jedno z najlepszych miejsc do leczenia w województwie śląskim.

W głównej siedzibie szpitala przy ulicy Bialskiej uruchomiono Oddział Ortopedii i Chirurgii Urazowej na 4. piętrze budynku, w którym zakończono gruntowny remont.

Pozostałe dwa oddziały - Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych - zostały przeniesione ze Szpitala Hutniczego do budynku przy ulicy PCK i zajmują pomieszczenia, w których niedawno również realizowano szereg prac modernizacyjnych.

Pacjenci dwóch oddziałów na Kucelinie - rehabilitacji kardiologicznej oraz wewnętrznego w połowie lutego przeniosą się do budynku przy ul. PCK i to będzie koniec przenosin istniejących na Kucelinie oddziałów do pozostałych placówek. Z Kucelina na PCK zostanie przeniesionych ok. 30 pacjentów. Na przeprowadzkę powinien wystarczyć jeden dzień.

W szpitalu przy PCK można jeszcze zobaczyć nie tylko nowe sale dla pacjentów, sale do rehabilitacji, pokoje lekarzy, pielęgniarek i asystentów medycznych ale też sale, które jeszcze niedawno były miejscem zabiegów, operacji. Trudno o porównanie dwóch różnych standardów.

Zbigniew Bajkowski jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie od czerwca ubiegłego roku.

- To, co staram się tu zrobić, to zainwestować w remonty szpitalnej substancji i wymianę sprzętu, bo są w opłakanym stanie - mówi Zbigniew Bajkowski. - Od wielu lat takich inwestycji tu nie było i nie da się dłużej z nimi zwlekać, bo inaczej placówka nie będzie w stanie w odpowiednich warunkach leczyć pacjentów z północnej części województwa śląskiego.

Nie zapadła jeszcze decyzja co dalej z budynkiem na Kucelinie. Być może będzie tam wydział dla studentów medycyny Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, który chce uruchomić wydział medyczny. I jest zainteresowany obiektem na Kucelinie, który mógłby być bazą dydaktyczną dla nowego wydziału uczelni.

janusz strzelczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.