Szpitala wciąż nie ma. Co z jego otwarciem?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Szpitala wciąż nie ma. Co z jego otwarciem?

Łukasz Koleśnik

Otwarcie szpitala na terenie powiatu wciąż jest przesuwane. Czy w tym miesiącu uda się uruchomić chociaż jeden oddział?

W minionym tygodniu pojawiały się informacje o tym, że 18 kwietnia zostaną otwarte pierwsze oddziały szpitalne. Nawet pracownicy dostawali SMS-y, w których napisane było, że 18 kwietnia mają stawić się w szpitalu gotowi do pracy. Później na telefony przyszła jednak kolejna wiadomość, która anulowała poprzednią. Nie ma jeszcze umowy z NFZ.

Włodarski: Cały czas intensywnie pracujemy
Zapytaliśmy prezesa spółki ZCM o obecną sytuację w sprawie szpitala w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.
– Konkurs na lecznictwo szpitalne na naszym terenie został ponownie ogłoszony – wyjaśnia Wojciech Włodarski.
– Będziemy znów składać dokumenty i weźmiemy w nim udział.
Zapowiadane są już kolejne kontrole w placówkach. – Nie będzie to trwało długo. Rozumiem, że wszystkim zależy na czasie, jednak musimy spełniać te minimalne kryteria bezpieczeństwa. Jeśli tego nie dotrzymamy, to pacjentów nie będzie interesować, że szpital został otwarty bardzo wcześnie
– zaznacza Włodarski.
Spółka wciąż ma kłopot ze skompletowaniem kadry. Zarówno prezesi, jak i założyciele ZCM (czyli starostwo powiatowe oraz urząd miasta w Gubinie) przeczesują okolicę w poszukiwaniu lekarzy. Rozmawiali już z potencjalnymi pracownikami, m.in. we Wrocławiu.
– Już na samym początku mówiliśmy, że skompletowanie personelu lekarskiego będzie największym problemem – mówi Piotr Bromber, p.o. dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Dodaje, że konkursy zostały ponownie ogłoszone. – Czekamy na oferty na chirurgię ogólną, izbę przyjęć oraz ginekologię i położnictwo. Na dniach rozstrzygnie się konkurs związany z nocną i świąteczną opieką – podaje Bromber.

W całym województwie jest kłopot z lekarzami
Wicestarosta Tomasz Kaczmarek zaznacza, że szpital ma dobrze funkcjonować. – Nikt nie chce powtórki z czasów, kiedy Grupa Nowy Szpital zarządzała placówką – zaznacza. Dodaje, że internistów i pediatrów jest niewielu w całym województwie. – Szukamy i walczymy o pracowników. Nie poddajemy się – mówi Kaczmarek.

Dziś nowe informacje w sprawie szpitala
Wicestarosta dodaje, że w środę zostanie wydane oficjalne stanowisko w sprawie spółki. Dotyczyć ma ono prezesa Wło-darskiego, który według nieoficjalnych informacji wkrótce przestanie kierować spółką ZCM.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.