Marcin Darda

Szykują się niespodzianki na listach do łódzkiego sejmiku. W Łodzi listę PO otworzy prawdopodobnie Paweł Bliźniuk, a nie Joanna Skrzydlewska

Najciekawsze pojedynki wyborcze w walce o mandaty sejmiku odbędą się w Łodzi Najciekawsze pojedynki wyborcze w walce o mandaty sejmiku odbędą się w Łodzi
Marcin Darda

Największym zaskoczenie może być lider listy PO w Łodzi. Według naszych informacji nie będzie nim wicemarszałek Joanna Skrzydlewska, a... Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Na liście może zabraknąć Tomasza Piotrowskiego, w Piotrkowie PiS chce wystawić doradcę marszałka Sejmu, w Kutnie wystartuje brat byłego szefa SLD.

O tym, że na liście PO w Łodzi dojdzie do ciekawego pojedynku między Pawłem Bliźniukiem a Joanną Skrzydlewską mówi się już od kilku tygodni. To nie Skrzydlewska, a właśnie Bliźniuk, wiceszef Rady Miejskiej i bliski współpracownik prezydent Hanny Zdanowskiej ma otwierać listę PO. W partii mówią, że sejmik dla Bliźniuka ma być tylko przedsionkiem do Sejmu, bo w 2019 r. ma otrzymać wysokie miejsce w wyborach parlamentarnych. Skrzydlewska takie wyzwania lubi, zatem ich pojedynek - jeśli nic się nie zmieni i lista zostanie ułożona w takim kształcie - będzie najciekawszym w Łodzi. Poza tym na liście PO może zabraknąć Tomasza Piotrowskiego, dziś szefa klubu w sejmiku, który rozważa zakończenie kariery politycznej (przynajmniej w roli radnego) oraz Bożeny Ziemniewicz, bo nowe dowództwo PO myśli o pozbyciu się ludzi Cezarego Grabarczyka.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Jak może wyglądać wyborcza walka w Łodzi?
 • Czym różnić będą się tegoroczne wybory do sejmiku od poprzednich?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.