Ta Orkiestra dobrze nastroiła instrumenty

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna [email protected]

Ta Orkiestra dobrze nastroiła instrumenty

Anna [email protected]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sępólnie była rekordowa. Można się było świetnie bawić, a do tego pomóc i wesprzeć polską służbę zdrowia.

W Sępólnie zebrano 15 tys. 694 zł. Sporo i oczywiście więcej niż przed rokiem. W poprzednim roku było ok. 14 tys. zł. Z licytacji uzbierano 1 tys. 395 zł, najwięcej, bo 135 zł, wylicytowano za zaproszenie na minisesję fotograficzną do „Greenstudio” Szymona Szwocherta. Znalazł się też oczywiście amator na słodkie co nieco, czyli rogaliki upieczone przez Józefę Szmytkowską.

Datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to przecież zbożny cel, bo nawet wrzucając złotówkę mamy swój udział w ratowaniu życia.

Licytacje jak zawsze emocjonowały - w styczniowy zimny wieczór byli i tacy, co dali się skusić na ciacho i herbatę w restauracji na molo. Jednym z hitów były pałeczki od perkusisty Electric Noise Marka Konopki. - Wszyscy świetnie się bawili i właściwie do końca, czyli do godz. 21 sala była cały czas tak samo pełna - mówi „Pomorskiej” Ewa Quiring-Korczak. - Wielkie podziękowania należą się prowadzącym z liceum. Natalia Spica i Artur Kała poradzili sobie bardzo fajnie.

W Więcborku zebrano 14 tys. 219 zł. To wielki rekord - bo rok temu było znacznie mniej - 11 tys. 450 zł. Z licytacji zebrano 2 tys. 900 zł. Jak udało się pobić ten rekord?

W sumie nie wiadomo, bo wolontariuszy było tyle samo - trzydziestu. W domu kultury mówią nam, że kiedyś w jednej puszce było 600-800 zł, a teraz bywały i puszki-rekordzistki - po 1,5 tys. zł.

Zdarzyło się, że z puszki wyjmowano nawet banknot 100-złotowy, były też 50- i 20-tki. Ale wolontariusze byli wdzięczni za każdy datek - także ten w bilonie. Warto podkreślić, że także w małej gminie Sośno spisali się na medal. 11 tys. 525 zł! Do puszek mieszkańcy wrzucili 8 tys. 695 zł i 25 euro, z licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy było 2 tys. 110 zł., a pieniądze były też z X Turnieju Piłki Halowej. Udało się, bo aktywna była nie tylko młodzież, ale i opiekunowie ze szkół oraz strażacy. Wyjątkiem jest Kamień - tam od kilku lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w odwrocie. Jak słyszymy, dlatego, że na horyzoncie brakuje chętnych młodych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.