Julita Januszkiewicz

Tadeusz Karpowicz: Niech rząd PiS naprawi błędy. I utworzy gminę Grabówka

Liczymy, że premier Morawiecki nam pomoże - mówi Tadeusz Karpowicz. Zawiózł 450 pism. Są to kopie listów przesłanych przed kilkoma miesiącami do ówczesne Fot. Archiwum prywatne Tadeusza Karpowicza Liczymy, że premier Morawiecki nam pomoże - mówi Tadeusz Karpowicz. Zawiózł 450 pism. Są to kopie listów przesłanych przed kilkoma miesiącami do ówczesne j premier Beaty Szydło.
Julita Januszkiewicz

Tadeusz Karpowicz zawiózł do Kancelarii Premiera kopie 450 listów mieszkańców niedoszłej gminy Grabówka. Wcześniej wysłano je do byłej premier Beaty Szydło. Ale pisma zaginęły.

- Po tylu latach walki musi być nadzieja na powołanie administracji gminy Grabówka. Chcemy doprowadzić do szczęśliwego finału - wierzy Tadeusz Karpowicz, sołtys wsi Grabówka, inicjator odłączenia się kilku wsi od granic Supraśla.

Właśnie zawiózł do Kancelarii Premiera kopie listów. W sumie jest ich 450. Mieszkańcy proszą premiera Mateusza Morawieckiego o wznowienie prac nad urządzaniem gminy Grabówka.

- Odbiór naszych pism został potwierdzony. Liczymy, że tym razem one nie zginą, a pan premier je otrzyma - ma nadzieję Tadeusz Karpowicz.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • co stało się s poprzednim listem do premiera

 • co orzekł Trybunał Konstytucyjny

 • czy premier Morawiecki może przywrócić gminę Grabówka

 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.