redakcja

Tajemnice świąt u królowej brytyjskiej. Treraz z Megan i Harrym

 Tajemnice świąt u królowej brytyjskiej. Treraz z Megan i Harrym
redakcja

Święta brytyjskiej rodziny królewskiej odbywają się w posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk. Kilka dni wcześniej królowa Elżbieta II i książę Filip organizują w Pałacu Buckingham kolację dla członków rodziny. Następnie wszyscy ruszają pociągiem do Norfolk. Mimo, że świętują w kręgu najbliższych, to w tym świątecznym czasie obowiązuje specjalny protokół. Wszyscy muszą stosować się ściśle do harmonogramu, który przewiduje na przykład odpowiednie stroje, ustalony dokładnie czas spotkań, czy wreszcie to, że goście muszą przebierać się kilka razy w ciągu wieczora. Mówi się również, że panie zmieniają nie tylko suknię, także biżuterię.

W obdarowywaniu się prezentami nie chodzi jednak o przepych i blichtr, liczy się również ... poczucie humoru. Na przykład Elżbieta II miała dostać podczas jednej z choinek fartuch kuchenny, co z poczuciem humoru skwitowała: ,,Tego mi było trzeba!” Natomiast książę Karol od swojej siostry księżniczki Anny dostał kiedyś biały, skórzany sedes toaletowy. Śmiechu było ponoć co niemiara.

Brytyjska królowa nie zajmuje się rzecz jasna przygotowaniem posiłków, ma do tego służbę,  ale przy  dekorowaniu choinki zwykle pomaga. 24 grudnia o godzinie 17 wszyscy zbierają się, by delektować się  angielską herbatą, zajadać się drożdżówkami, ciastkami i kanapkami. Tyle dla ciała, potem coś dla ducha, gdy  stają przed choinką, pod którą umieszcza się tabliczki z imionami członków rodziny, przy których są prezenty. Napięcie rośnie i wreszcie na znak królowej zaczynają je otwierać.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.