Szymon Kamczyk

Tajemnicza śmierć policjanta w lesie w Żorach w czasie zawodów

Zawody rozgrywano na strzelnicy „Dębina” w Żorach, a bieg wiódł okolicznymi lasami. Policjanta znaleziono na trasie. Fot. Arc. Śląska Policja Zawody rozgrywano na strzelnicy „Dębina” w Żorach, a bieg wiódł okolicznymi lasami. Policjanta znaleziono na trasie.
Szymon Kamczyk

Żory: Policjant zmarł podczas biegu. W Żorach na strzelnicy „Dębina” i w okolicznych lasach, w piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim. Impreza zakończyła się tragedią. Podczas biegu zmarł jeden ze startujących w zawodach policjantów. Na razie nie jest znana przyczyna jego śmierci. Sekcję zwłok zaplanowano na jutro.

Policjant zmarł w lesie w Żorach. Jego śmierć to tajemnica

W Żorach na strzelnicy „Dębina” i w okolicznych lasach, w piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim. Impreza zakończyła się tragedią. Podczas biegu zmarł jeden ze startujących w zawodach policjantów. Na razie nie jest znana przyczyna jego śmierci. Sekcję zwłok zaplanowano na jutro.

Na teren strzelnicy „Dębina” zjechali policjanci z całego Śląska, a także osoby związane z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Pogoda idealnie nadawała się na rozegranie tego typu sportowej imprezy.

Żorska strzelnica „Dębina” często jest wykorzystywana przez mundurowych przy organizacji imprez rekreacyjnych czy turniejów strzeleckich. W tym roku właśnie to miejsce wybrano więc na zawody biathlonowe. Mistrzostwa tradycyjnie obejmowały bieg i strzelanie. W imprezie udział wzięło łącznie 38 policjantów i 2 policjantki z czternastu jednostek całego województwa. Tegoroczne zmagania zakończyły się tragicznie dla jednego z uczestników.

Koledzy znaleźli go nieprzytomnego na trasie

Według informacji, przekazanych przez zespół prasowy KWP w Katowicach, jeden z policjantów został znaleziony nieprzytomny podczas biegu. Współuczestników zaniepokoił zbyt długi czas pokonywania odcinka przez policjanta.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.