Tak będzie grała Wielka Orkiestra w powiecie mogileńskim

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Agnieszka Nawrocka [email protected]

Tak będzie grała Wielka Orkiestra w powiecie mogileńskim

Agnieszka Nawrocka [email protected]

Dwa sztaby w powiecie mogileńskim i jeden w Trzemesznie szykują się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku nie będzie sztabu, a więc i finału WOŚP w Strzelnie. Dotychczasowa koordynatorka finału jest na urlopie macierzyńskim. Nikt nie podjął się zorganizowania finału w jej zastępstwie. Dotąd w strzeleńskim Zespole Szkół był sztab koordynujący działania gmin Strzelno i Jeziora Wielkie. W tym roku do mogileńskiego sztabu dołączyli jedynie wolontariusze z Wójcina.

Największy w powiecie sztab działa przy Mogileńskim Domu Kultury. Na ulicę z puszkami wyjdzie 150 wolontariuszy. Pieniądze będą zbierać w niedzielę od godziny 8. Natomiast w sobotę w ramach WOŚP odbędzie się w restauracji Stara Gorzelnia - happening w stylu PRL, połączony z zabawą „Pobawmy się jak za dawnych lat”, początek o godzinie 19. W trakcie imprezy będą licytowane fanty na rzecz Wielkiej Orkiestry. Sztab Orkiestry będzie się mieścił w sali MDK przy Rynku. Będzie tu pracował do godziny 14. O godzinie 15 sztab przeniesienie do hali widowiskowej. Tu odbędzie się także impreza finałowa WOŚP. W hali wystąpią lokalni artyści, odbędą się licytacje przedmiotów podarowanych Orkiestrze oraz złotych serduszek.

Drugi sztab w powiecie będzie się mieścił w Dąbrowie. Orkiestrę organizują członkowie stowarzyszenia Młode Dęby wraz z Kołami Gospodyń, szkołami, strażakami, Braterstwem Dąbrowa, urzędem gminy. Szefową sztabu jest Violetta Stokfisz. Kwestować będzie trzydziestu wolontariuszy. Pojawią się oni między godziną 8.30 a 12.30 w pobliżu kościołów oraz na placu Centralnym w Dąbrowie oraz w Szczepanowie przy kościele, także od godziny 16.30 do 18. Finałowa impreza odbędzie w hali w Dąbrowie, początek o godzinie 15. Tutaj odbędzie się licytacja „Niespodzianek”, sprzedaż słodkości, pierogów, chleba ze smalcem, eksperymenty chemiczne, zabawa „Kup kota w worku”, pokaz motocykli, koło fortuny, pokazy judo, koncert Mogileńskiej Orkiestry Dętej, i wiele innych atrakcji.

W Trzemesznie niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 17 w hali. Zagrają m.in. Szulerzy oraz miejscowe zespoły rockowe.

Agnieszka Nawrocka [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.