Piotr Sobierajski

Takich zawodów w skate parku, jak w Dąbrowie Górniczej, jeszcze w Polsce nie było

Skate park w dąbrowskim Parku Hallera otwarty został w lipcu i od razu cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży Fot. Dariusz Nowak Skate park w dąbrowskim Parku Hallera otwarty został w lipcu i od razu cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży
Piotr Sobierajski

W sobotę 3 sierpnia o godz. 11 warto wybrać się na otwarcie nowego skate parku w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Zwłaszcza, że na inaugurację zaplanowane zostały emocjonujące Deskorolkowe Zawody Klubowe oraz rywalizacja indywidualna w best trickach.

Deskorolkowe Zawody Klubowe to pierwsze tego typu zawody w Polsce, w których wezmą udział reprezentanci klubów z całej Polski. Na starcie staną juniorzy (maksymalnie czterej z każdego klubu), a więc zawodnicy do 16 roku życia. Rywalizacja ma rozpocząć się o godziny 12, a jej koniec zaplanowany został około godziny 16. Zmagania toczyć się będą o Puchar prezydenta Dąbrowy Górniczej, nie zabraknie także medali oraz nagrody finansowej (3 tysiące zł) dla najlepszego klubu. Będą również nagrody indywidualne dla zawodników, zapewnione przez sponsorów. Organizatorzy spodziewają się, że na starcie zjawi się około 20-30 zawodników.

Potem, od godz. 16 do 18 nowy skate park przejmą we władanie wszyscy ci, którzy będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności w jeździe na deskorolce. Oceniane będą best tricki, wykonywane na poszczególnych elementach skate parku. Tu także czekać będą na najlepszych nagrody rzeczowe, m.in. xbox one. W tym przypadku nie ma już znaczenia ani wiek, ani przynależność klubowa. Wystartować może każdy, kto tylko czuje się na siłach, by rywalizować z innymi. - Zapraszamy na sobotnie zawody i oczywiście do kibicowania. To będzie dobra zabawa i mam nadzieję ciekawa rywalizacja - podkreśla Piotr Wiśniewski, organizator zmagań w nowym skate parku w Parku Hallera i jednocześnie jego projektant. - Nowy skate park był w Dąbrowie Górniczej oczekiwany przez amatorów jazdy na rolkach i deskorolkach. Trzeba przyznać, że był faktycznie potrzebny, bowiem dotychczas mieliśmy w mieście tylko jeden profesjonalny, drewniany skate park w Parku Zielona. Przez ostatnie lata zdążył się dość mocno zużyć, więc teraz pojawiła się dla niego dobra alternatywa. Starałem się tak zaprojektować wszystkie elementy skate parku, by były odpowiednie do bezpiecznej jazdy dzieci i młodzieży, a jednocześnie, by korzystanie z tej atrakcji zapewniało jak najwięcej frajdy. Ta betonowa konstrukcja jest odpowiednio wyprofilowana, a jednocześnie zapewnia odpowiednią amortyzację - dodaje.

Nowy skate park jest ostatnim elementem z planu rewitalizacji Parku Hallera. Ta atrakcja położona jest na ponad 550 metrach kw. powierzchni i została wyposażona w wiele atrakcji dla miłośników deskorolek i rolek. Mamy tutaj więc m.in. quarter pipe o nieregularnych kształtach, grindboxy, bank rampy, bank walle oraz platformę z poręczą łamaną.

Już dziś wiadomo, że 7 września 2019 nowy skate park w Parku Hallera stanie się areną finału Mistrzostw Polski w agresywnej jeździe na rolkach, a do Dąbrowy Górniczej przyjadą najlepsi w tej dyscycplinie zawodnicy. Zapowiadają się więc kolejne wielkie emocje. Zawody odbędą się w kategorii OPEN. Każdy zawodnik startujący w mistrzostwach będzie musiał się zarejestrować w biurze zawodów i wykupić licencję (koszt to 30 zł). Pula nagród finansowych to 3 tys. zł plus nagrody rzeczowe od sponsorów.

Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.