Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Taniec na rurze to teraz sport. No to kibicujmy! Pole Dance WIDEO + ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Piotr Sobierajski

Taniec na rurze to teraz sport. No to kibicujmy! Pole Dance WIDEO + ZDJĘCIA

Piotr Sobierajski

Rurka i wijące się wokół niej kobiety: ten widok dawniej znaliśmy głównie z filmów erotycznych. Dziś to sport, który być może będziemy oglądać niedługo na igrzyskach olimpijskich.

Kocie ruchy wokół rurki i uwodzicielskie spojrzenia Salmy Hayek, Natalie Portman, Demi Moore czy Lindsay Lohan. Tak, to już było. W filmach. Dzisiaj taniec na rurze nie jest już kojarzony tylko i wyłącznie z nocnymi klubami, oparami dymu i litrami wypitego alkoholu. Dla pań, ale też coraz częściej przedstawicieli tej brzydszej płci, to coś więcej. Wysiłek, systematyczne treningi, a w efekcie intrygujący taniec, składający się z coraz bardziej trudnych trików.

Czy współczesny pole dance jest już zatem pełnoprawną dyscypliną sportową, połączeniem akrobatyki, fitnessu i gimnastyki artystycznej, którą może uprawiać każdy? Przeciwwskazań większych nie ma, dlatego w dąbrowskiej szkole Riri Pole Dance na zajęciach zobaczymy panie nawet po pięćdziesiątce, a na spotkania w ramach Pole Dance Kids z radością przybiegają dzieci, które dopiero co rozpoczęły edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Współczesny pole dance potrafi inspirować, intrygować, a także dawać wiele satysfakcji.

Riri Pole Dance w Dąbrowie Górniczej
Arkadiusz Gola Riri Pole Dance w Dąbrowie Górniczej

- Szukałam czegoś, co będzie moją pasją i będzie sprawiało mi satysfakcję. Zawsze byłam osobą dość szczupłą, tak więc takie aktywności jak aerobik czy fitness nie były dla mnie odpowiednie, a siłownia zazwyczaj mnie nudziła. Słyszałam o pole dance, który prężnie rozwijał się poza granicami naszego kraju. Kiedy tylko pojawiła się taka szansa, by spróbować swych sił, od razu rozpoczęłam zajęcia - mówi Agnieszka Bochenek-Gabrych, instruktorka w Riri Pole Dance.

- Potem poznałam moją koleżankę Kasię Koćmę, z którą dziś wspólnie prowadzimy szkołę Riri Pole Dance. Szkoliłam się też wcześniej w Londynie u profesjonalnej, świetnej instruktorki, Eleny Gibson. Chciałyśmy stworzyć takie miejsce, gdzie panie mogłyby dbać o swoje zdrowie, kondycję, gdzie mogą czuć się dobrze. Powtarzamy, że jest to sport dla wszystkich, nie ma tutaj żadnych ograniczeń - dodaje.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Piotr Sobierajski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.