Tanio już było. Nowy rok - wyższe ceny mieszkań

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Tanio już było. Nowy rok - wyższe ceny mieszkań

Sławomir Bobbe

Za te same mieszkania co w zeszłym roku zapłacić trzeba dziś o 6-7 procent więcej. Potencjalni kupcy powinni się pospieszyć, bo w Bydgoszczy w przyszłym roku ceny mieszkań znowu wzrosną. Najbardziej - w starych kamienicach.

Moda na zamieszkiwanie w kamienicach dotarła do Bydgoszczy i trwa, co cieszy - ocenia Adam Gudell, dyrektor generalny Moderator Inwestycje. - Widać to po naszych zakończonych sukcesem realizacjach na ul. Zamoyskiego, Pomorskiej, Cieszkowskiego czy po inwestycjach prowadzonych przez naszą konkurencję, na przykład po Dworcowej 67, która bardzo mi się podoba. Klienci doceniają lokalizację w centrum miasta i historyczną stylistykę, ale wymagają komfortowego i nowoczesnego pod względem technologicznym wnętrza. Moim zdaniem rynek na takie mieszkania będzie się cały czas rozwijał, bo doceniamy przeszłość, a mieszkanie w centrum miasta jest nie tylko modne, ale także praktyczne. Dlatego kończymy remont kamienic przy Gimnazjalnej i pracujemy nad kolejną, kameralną kamienicą przy Chodkiewicza 5.

Stare w cenie nowego

Sam projekt przy Dworcowej 67 zadziwia nie tylko rozmachem remontowym, ale również proponowaną ceną, podobno promocyjną i dotyczącą tylko pierwszych 500 metrów kwadratowych powierzchni. Metr - i to w promocji - kosztuje niemal 7,5 tysiąca złotych. Dla porównania, nowe mieszkania na ulicy Orlej kosztują około 6 tysięcy złotych za metr. Najlepsze adresy w Nordic Haven kosztowały około 15 tysięcy złotych, co czyniło ten adres najdroższym w historii bydgoskiego rynku nieruchomości i stawiało go na równi z projektami w najdroższych miastach Polski - Sopotem i Warszawą.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.