Ola Szatan

Targi Beauty Fair są dla każdego, nie tylko dla profesjonalistów

Ewa Korepta, organizatorka Targów Kosmetycznych Beauty Fair i Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair Fot. Mat. prasowe Ewa Korepta, organizatorka Targów Kosmetycznych Beauty Fair i Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair
Ola Szatan

Rozmowa z Ewą Koreptą, organizatorką Targów Kosmetycznych Beauty Fair i Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair, które 23 i 24 listopada odbędą się w Katowicach.

Za tydzień przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełnią się miłośnikami piękna i nowinek w świecie urody. Czy to wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do ludzi z branży czy do przeciętnego Kowalskiego albo raczej przeciętnej Kowalskiej?

To jest wydarzenie, które wyrosło z targów profesjonalnych, natomiast teraz to wszystko bardzo się przeplata i profesjonaliści wychodzą z bogatą ofertą do każdej kobiety…

Ale panowie też coś dla siebie znajdą na imprezie?

Jak najbardziej zapraszamy panów, ponieważ w tym roku czeka na nich strefa barberska. Będzie na festiwalu fryzjerskim, który właściwie zainicjował tak szeroki rozwój branży barberskiej w Polsce. W Katowicach, bodaj sześć lat temu, odbywały się pierwsze konkursy barberskie. W programie szykuje się m.in. bitwa na brzytwy i generalnie będzie bardzo męsko.

Co w takim razie szykujecie państwo dla pań?

W strefach targów beauty i targów fryzjerskich odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Pokazów, warsztatów, wykładów. Będzie możliwość wypróbowania na własnej skórze kosmetyków, zrobienia sobie fryzury. Dowiedzenia się wszystkiego, co można zrobić od stóp do głów. I to dosłownie. To okazja, by poradzić się u specjalistów m.in. stylizacji paznokci, makijażystów, fryzjerów czy też specjalistów od kształtowania sylwetki. W każdej dziedzinie szeroko pojętej kobiecej urody będzie można zasięgnąć bezpośrednich konsultacji czy otrzymać produkty. Usłyszeć co najlepsze jest dla niej, a nawet wykonać konkretne zabiegi już na miejscu.

Nie zabraknie też gości specjalnych.

Będzie cała plejada gości specjalnych, zaczynając od gwiazd, międzynarodowych mistrzów. Będziemy gościć zdobywców najwyższych laurów na świecie zarówno w dziedzinie makijażu, stylizacji paznokci, fryzjerstwa damskiego i męskiego. Goście przygotowali pokazy i wykłady.

Gdyby miała pani wybrać pięć najważniejszych wydarzeń w ramach tej imprezy, to jakie by one były?

Na pewno poleciłabym Kongres Kosmetologiczny „Holistic Health&Beauty”. Kolejne wydarzenie to konferencja w strefie City of Nail, czyli dwa dni wykładów i warsztatów paznokciowych. Przewidziane mamy też wykłady dotyczące autoprezentacji, świadomości kobiety, także kobiet w biznesie. Jednym z prowadzących wykład będzie Jarosław Kuźniar, który wie, jak swoją markę osobistą budować. Poleciłabym również scenę główną festiwalu fryzjerskiego. W sobotę i niedzielę będziemy mogli podziwiać prezentację znakomitych mistrzów grzebienia, zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Tutaj, w Katowicach, lansuje się pierwsze trendy sylwestrowe kolejnego sezonu, więc to jest absolutny „must have” wszystkich, którzy chcą błysnąć na balach. Wydarzeń jest tak dużo, że będąc na targach warto skorzystać z każdej ze stref. Zajrzeć w każdy kącik i wynieść jak najwięcej dla siebie.

Na warsztaty obowiązują specjalne zapisy, bilety?

Większość atrakcji jest bezpłatna, wystarczy tylko kupić wejściówki na targi na całe dwa dni. Niektóre warsztaty podlegają dodatkowym opłatom, ale w kasach, na miejscu, będzie można kupić na nie bilety.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.