Tartak podpiłuje każdą władzę - przeciąganie bałaganu na budowie Trasy Uniwersyteckiej nie opłaca się nikomu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

Tartak podpiłuje każdą władzę - przeciąganie bałaganu na budowie Trasy Uniwersyteckiej nie opłaca się nikomu

Jarosław Reszka

Coraz bardziej jestem pod wrażeniem tego, jak Krzysztof Pietrzak, właściciel tartaku – wrzodu na Trasie Uniwersyteckiej, rozgrywa polityczną rywalizację pomiędzy władzą centralną i samorządową.

Biznesmen zdaje sobie sprawę, że wojewoda nie uczyni nic ponadto, co bezwzględnie musi, by pomóc prezydentowi Bydgoszczy w dokończeniu jednej z jego popisowych inwestycji. Ostatnio więc Krzysztof Pietrzak zgłosił swoją firmę do przetargu jako gotową do przeprowadzenia eksmisji na... samej sobie. I prawdopodobnie zgłosił też drugą firmę, jako konkurentkę, o której Pietrzak mówi, że jest jej pełnomocnikiem. Ta druga firma ceni się znacznie mniej niż Pietrzakowa (złożyła ofertę niższą o ponad połowę), lecz nie ma żadnych dowodów na to, że jest logistycznie przygotowana do przeprowadzenia dużej eksmisji. Wątpliwe zatem, by wojewoda wskazał ją jako zwycięzcę przetargu.

Jak po ruchu Krzysztfa Pietrzaka zareaguje prezydent Bruski? Czy pomnik króla powinien zostać przeniesiony? -  tym w dalszej części felietonu

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.